کد خبر : 532986

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۱/۰۱ زمان : ۷:۱۱

مهمترین چهره های فصل نقل و انتقالات

فصل نقل و انتقالات زمستانی فوتبال ایران هم به اتمام رسید آن هم با چندین اتفاق غیر قابل پیش بینی.

در روزهایی که بحران بی پولی گریبان گیر باشگاه های لیگ برتری شده و اکثریت آنها به خاطر همین امر در خرید و فروش های خود جانب احتیاط را در دستور کار قرار دادند باز هم شاهد چند جا به جایی بزرگ و در عین حال چند ناکامی بزرگ در باشگاه ها بودیم . به همین بهانه بد ندیدیم نگاهی کامل به اتفاقات بازار زمستانی فوتبال  ایران داشته باشیم.

جنجالی ها

۱-علیرضا بیرانوند: گلر ملی پوش نفت باز هم یکی از چهره های جنجالی نقل و انتقالات زمستانی بود درست مثل ابتدای فصل با این تفاوت که این بار دیگر خبری از استقلال نبود و این بازیکن لرستانی در چرخشی ۱۸۰ درجه ای خواستار حضور در اردوی رقیب سنتی آبی پوشان یعنی پرسپولیس شد. بعد از اتفاقاتی که برای سوشا مکانی و سایر گلرهای پرسپولیس افتاد بیرانوند در صدر فهرست خریدهای سرخپوشان قرار گرفت و حتی با قهر از تمرینات نفت بدون اجازه و هماهنگی پای میز مذاکره با نفتی ها هم نشست اما عدم حصول توافقات لازم میان دو باشگاه و جنگ و جدل ها جدایی این بازیکن را به یک نقل و انتقال ناکام تبدیل کرد تا این دروازه بان ملی پوش در نفت ماندنی شود و پرسپولیسی ها هم به سراغ گلری از ازبکستان بروند.

01084548 مهمترین چهره های فصل نقل و انتقالات

۲-مهدی شریفی: جدایی این مهاجم جوان از سپاهان هم سرو صدای زیادی به پا کرد به خصوص که هیچ کدام از طرفداران سپاهان تصور نمی کردند در حساس ترین برهه فصل پدید خود را از دست بدهند اما شریفی که سرباز بود باید برای طی کردن خدمت سربازی به تیمی نظامی می رفت. اما انتخاب همین تیم نظامی هم جنجال های زیادی بین دو تیم پرطرفدار شهرستانی رقم زد چون در ابتدا گفته شد شریفی کد خدمتش برای ملوان خورده است اما این بازیکن سر از تمرینات تراکتورسازی درآورد و در نهایت هم با اتفاقات پشت پرده در نهایت تراکتورسوار شد تا انزلی چی ها تصمیم به کناره گیری از لیگ برتر بگیرند. تصمیمی که بعید بود عملی شود اما نشان داد آنها به هیچ عنوان از این اتفاقات راضی نیستند.

ناکام ترین ها

۱-رسول نویدکیا: خرید یک هافبک طراح بوسنیایی پیغامی جزء این برای برادر کوچک تر کاپیتان سپاهان نداشت که چمدان هایش را برای جدایی ببندد. در روزهای اول هم سپاهانی ها با این اتفاق مخالفتی نداشتند اما معلوم نیست چه اتفاقی افتاد که وقتی دیدند نویدکیا با استقلال به توافق رسیده به یکباره مانع جدایی رسول نویدکیا شدند تا نام او در صدر فهرست ناکام ترین ها قرار بگیرد. البته استقلالی ها تا لحظه آخر تلاش کردند تا این انتقال انجام شود اما رسول در ترکیه بود و سپاهان مانع جدایی اش شد.

01085433 مهمترین چهره های فصل نقل و انتقالات

۲- بختیار رحمانی: بر هیچ کس پوشیده نبود این بازیکن تصمیم به ترک تراکتور و حضور در استقلال را گرفته است. شاید به همین خاطر هم بود بعد از آخرین بازی تیمش برابر گسترش فولاد دیگر در تمرینات حاضر نشد اما باز هم ماجراهای مدت خدمت سربازی مانع این اتفاق شد تا کار این بازیکن به پادگان و تنبیهات نظامی هم کشیده شود. بختیار دومین مرد ناکام نقل و انتقالات بود چون نه توانست به استقلال برود نه توانست با تراکتور فسخ کند به همین خاطر در جمع تبریزی ها ماندنی شد تا بلکه فصل بعد آبی پوش شود.

دست تنهاترین

۱-علیرضا منصوریان: سرمربی نفت را باید دست تنها ترین فرد فوتبالی ایران رد بازار بی رحم زمستانی نامید چون ستاره های تیم او بدجوری مورد توجه سایر باشگاه ها قرار داشتند و با توجه به مشکلات مالی باشگاه نفت این مربی نمی توانست مانع جدایی آنها شود. با این حال علی منصور که رابطه احساسی بسیار قوی با شاگردانش برقرار می کند با استناد به همین برگ برنده توانست بیشتر بازیکنانش را از چنگ مشتریان خارج کرده و اسکلت اصلی تیمش را حفظ کند گرچه او به ناچار چند مهره خوب را هم از دست داد تا دل به جوانان نفت ببندد تا جای خالی آنها را پر کنند.

بزرگ ترین انتقال

۱-آندرانیک تیموریان: آندو بعد از فسخ قرارداد با ام صلال مدعی شده بود به ایران برنمی گردد و در قطر می ماند اما به یکباره ورق برگشت و او از ادعاهای خود کوتاه آمد تا با برتن کردن پیراهن سایپا دومین کاپیتان تیم ملی در سال های اخیر لقب بگیرد که نارنجی پوش شده است. مجید جلالی چراغ خاموش پروسه به خدمت گرفتن آندو را پیگیری کرد تا با جذب او یکی از بهترین و با تجربه ترین خطوط میانی لیگ برتر را در اختیار داشته باشد. بازیکنانی که هر یک با تجربیات گرانبها می توانند فصلی رویایی را برای سایپا و آقا معلم رقم بزنند.

01087096 مهمترین چهره های فصل نقل و انتقالات

رمز آلودترین

۱-کوئه ماها: دراگان که فصل قبل هم با خرید آلویس نانگ نشان داد در جذب مهره های کارآمد خارجی تبحر دارد این بار بعد از ناکامی در بازگرداندن شاگرد سابقش به سراغ هموطن دیگر نانگ رفت و کوئه ماها را فولادی کرد. مهاجمی ناشناخته برای ایرانی ها که گفته می شود اسکوچیچ اعتقاد خاصی به توانایی هایش دارد و امیدوار است با حضور او بتواند فولاد را به روزهای خوب گذشته بازگرداند. باتوجه به این که شناخت زیادی از کوئه ماها وجود ندارد و خرید او مثل خرید یک هنودانه دربسته می ماند می توان این خرید را رمز آلودترین خرید زمستانی فوتبال ایران نامید.

بهترین خرید

۱-الویس نانگ: صید این شاه ماهی نقل و انتقالات توسط تراکتورسازی را می توان بهترین خرید نامید. مهاجمی گلزن، تاثیرگذار و باهوش که در هر نوع سیستم و تاکتیکی می تواند جواب بدهد. تبریزی ها که برای حضور موفق در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نقشه های زیادی در سر می پروراندند به هر شکلی بود این مهاجم کامرونی را از چنگ سایر باشگاه ها رد آوردند تا صاحب یکی از خطرناک ترین خطوط تهاجمی در نیم فصل دوم باشند. الویس نانگ ضلع سوم مثلث آتشین تراکتور در کنار مهدی شریفی و فرزاد حاتمی خواهد بود تا تبریزی ها را به ارزوهای شان برساند.

فوری فروشی

۱-پیام صادقیان: بازیکنی که علی منصور قول داده بود دوباره به روزهای اوجش برگرداند و تحویل پرسپولیس بدهد تنها نیم فصل در تیم این مربی طاقت آورد و کاری کرد که ئمسئولان باشگاه نام او را در لیست نفرات مازاد گذاشته و برچسب فوری فروشی را بالای سرش بزنند! پیام با آن حاشیه های ویرانگر مدت هاست از دوران اوج خود فاصله گرفته بود و وقتی دید در نفت نمی تواند به هدفی که دارد برسد تصمیم گرفت دوباره شاگرد علی دایی در صبای قم شود از همین رو با اولین پیشنهاد از سوی شهریار نفتی ها رضایتنامه اش را صادر کردند تا قید این بازیکن را بزنند.

01085478 مهمترین چهره های فصل نقل و انتقالات

طولانی ترین روند جابه جایی

۱-مهرداد طهماسبی: گلر ذخیره تراکتوری ها با اطمینان از این که با حضور محمدرضا اخباری دیگر نمی تواند درون دروازه به میدان برود تصمیم به جدایی گرفت اما روند انتقال او به تیمی دیگر به طولانی ترین روند انتقال نیم فصل بدل شد تا در نهایت فولادی ها برنده این بازی باشند. طهماسبی در ابتدا مورد توجه پرسپولیس قرار گرفت و حتی خبرهایی به گوش رسید که کار جذب او نهایی شده اما ناتوانی سرخپوشان در پرداخت پول رضایتنامه این فرصت را به فولاد داد تا با برآورده کردن خواسته های مالی تبریزی ها این دروازه بان را به اهواز کشانده و خیالش از بابت دروزن دروازه تا حدودی آسوده شود.

ارسال دیدگاه