کد خبر : 526939

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ زمان : ۸:۰۰

۷ ویژگی زنان برای به دام‌انداختن مردان

تا به حال به این فکر کرده اید که کدام ویژگی زنان واقعا برای مردان جذاب است ؟ منظور از ویژگی زنان لزوما زیبایی ظاهری نیست . اما این ۷ ویژگی زنان که موجب موفقیت در روابط زناشویی می شوند چه چیزهایی هستند؟ برخلاف جذابیت‌های جسمی، ایجاد جاذبه احساسی زمان زیادی می‌طلبد. اگر واقعاً می‌خواهید […]

تا به حال به این فکر کرده اید که کدام ویژگی زنان واقعا برای مردان جذاب است ؟ منظور از ویژگی زنان لزوما زیبایی ظاهری نیست . اما این ۷ ویژگی زنان که موجب موفقیت در روابط زناشویی می شوند چه چیزهایی هستند؟ برخلاف جذابیت‌های جسمی، ایجاد جاذبه احساسی زمان زیادی می‌طلبد. اگر واقعاً می‌خواهید رابطه بلند مدتی را با شریک زندگیتان در روابط زناشویی تجربه کنید، باید بسیار صبور باشید و در این راه تلاش زیادی به خرج دهید. در این مقاله با هم چند ویژگی زنان و خصوصیات زنانه را مرور می‌کنیم تا بتوانید با شوهرتان ارتباط عاطفی عمیقی در زندگی زناشویی ایجاد کنید.

زندگی زناشویی مردان و زنان ۷ ویژگی زنان برای به دام‌انداختن مردان

۱ -برای همسرتان شخص قابل اعتمادی باشید:

اولین ویژگی زنان این است که برای همسرتان شخص قابل اعتمادی باشید. کسی که آن‌ها را به خاطر خودشان بخواهد، کسی که بتوانند به او ایمان داشته باشد. شاید برایتان عجیب باشد اما برخی از خانم‌ها قابل اعتماد نبوده و بسیار بی وفا هستند. همین امر باعث می شود که مردها در روابط زناشویی خود محتاط تر عمل کنند.

۲ –  مهربان باشید:

مردها به دنبال خانم‌هایی با روحیه زنان و مهربان می گردند زیرا چنین خصوصیاتی باعث می شود که یک زن بتواند مادر بهتری برای بچه هایش باشد. البته این امر بدان خاطر نیست که مردها انتظار دارند خانم‌ها آن‌ها را نیز تر و خشک کنند بلکه بدان خاطر است که دوست دارند فرزندانشان در آغوش مادر مهربان و دلسوزی پرورش پیدا کنند.

۳ – ایده آل باشید:

مردها به دنبال زن‌هایی هستند که حس و ظرافت زنان خود را حفظ کرده باشند. البته منظور ما آن دسته از خانم‌هایی نیست که دائما به دنبال مد می روند و چهره خود را به انواع و اقسام اشکال مختلف در می آورند.

۴ – علاقه‌مندی همسرتان را زیر سۆال نبرید:

سرگرمی‌ها و علاقه‌مندی‌های همسرتان ممکن است با سلیقه شما جور درنیایند و شما همان احساس را نسبت به آن فعالیت‌ها نداشته باشید. اما اگر قرار باشد به هم نزدیک شوید و رابطه صمیمی‌تری در روابط زناشویی داشته باشید، باید فعالیت‌هایی را با یکدیگر انجام دهید. این مسئله کمک می‌کند یکدیگر را بهتر درک کنید و ابعاد دیگر فردی که دوست دارید را نیز به بینید. خودتان هم می‌توانید از قرار گرفتن در محیطی متفاوت لذت ببرید و دوستان جدیدی هم پیدا کنید.

۵ – سبک بیان احساسی همسرتان را بشناسید:

شیوه بیان احساسات در زنان و مردان در روابط زناشویی کاملاً متفاوت است. خانم‌ها معمولاً در زندگی زناشویی احساسات خود را در قالب واژگان بروز می‌دهند، در حالی که مردها ترجیح می‌دهند سکوت کنند و البته گریه هم نکنند. در بیان عشق هم همین تفاوت وجود دارد. عدم درک این تفاوت‌ها می‌تواند منجر به ناامیدی در روابط زناشویی گردد و مانع برآورده شدن انتظارات همسران از یکدیگر شود. زمان خود را با همسرتان بگذرانید و ببینید چه چیزهایی او را خوشحال می‌کند و چه مسائلی پریشانی او را در زندگی زناشویی به دنبال دارد. بدین ترتیب درک متقابل میان شما افزایش می‌یابد و میزان سۆتفاهم‌ها به حداقل می‌رسد.

۶ – ارتباطی شفاف و صادقانه برقرار کنید:

زنان راهکارهای زیادی دارند که می‌توانند به واسطه آن‌ها مردان را از نظر احساسی درگیر خود کنند. در حالیکه برخی زنان می‌کوشند با نادیده گرفتن مشکلات و تظاهر به تغییر سبک زندگی نظر شوهرشان را به خود جلب کنند، برخی دیگر تلاش می‌کنند با استفاده از برقراری ارتباط، رابط‌های مستحکم ایجاد کنند. آن‌چه را که می‌اندیشید در رابطه زناشویی شما درست و یا نادرست است، صادقانه با همسر خود در میان بگذارید. با این کار این فرصت را در زندگی زناشویی به وی می‌دهید تا انتظارات شما را درک کند و خود نیز آزادانه انتظارات و احساساتش را بیان کند. بدین‌ترتیب فرصتی فراهم می‌شود تا هر دو شما رابطه دوستانه‌تری برقرار کنید که این خود می تواند موجب موفقیت در روابط زناشویی شود.

۷ -از به کارگیری تدابیر منفی اجتناب کنید:

هفتمین ویژگی زنان اجتناب از تدابیر منفی است . شرایطی را فراهم نسازید که شوهرتان در برابرتان بایستد. در مورد مسائلی که می‌دانید به هر حال تغییری در آن‌ها ایجاد نمی‌کند، از او انتقاد نکنید. از آنجایی که شما می‌خواهید رابط‌های احساسی ایجاد و آن را تقویت کنید، باید صبور باشید و آرامش خود را حفظ کنید. در روابط زناشویی به همسرتان فضا و زمان لازم را بدهید تا از پیله خود بیرون بیاید و همراه با شما احساس رهایی را تجربه کند. برای این منظور باید به نرمی و آهستگی این امکان را برای وی ایجاد کنید تا بتواند درک کند شما دارای چه شخصیتی هستید و به قدری اعتمادسازی کنید که احساس کند می‌تواند حرف دلش را با شما در میان بگذارد. برای ایجاد حس اعتماددر زندگی زناشویی ، بسیار مهم است که خود شما تا حد امکان برخورد معقولی داشته باشید و مشکلات را با ملایمت و با نهایت صبر مدیریت نمایید.

ارسال دیدگاه