کد خبر : 528703

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ زمان : ۲۲:۰۰

۱۰ چیزی که مردم آمریکا از آن می‌ترسند

شراره داودی: در بررسی که دانشگاه چپمن از میان ۱۵۰۰ نفر از بزرگسالان آمریکا در سراسر کشور انجام داده، به نتایج جالبی دست پیدا کرده است. این دانشگاه به دنبال ترس‌های معمول و روزانه مردم آمریکا بوده است و در نهایت به نتایجی رسیده که بر خلاف نظریه‌هایی است که در جامعه وجود داشته است. در […]

شراره داودی: در بررسی که دانشگاه چپمن از میان ۱۵۰۰ نفر از بزرگسالان آمریکا در سراسر کشور انجام داده، به نتایج جالبی دست پیدا کرده است. این دانشگاه به دنبال ترس‌های معمول و روزانه مردم آمریکا بوده است و در نهایت به نتایجی رسیده که بر خلاف نظریه‌هایی است که در جامعه وجود داشته است.

در حالی که دولت اوباما، بیماری‌هایی مانند ابولا و حمله داعش را بزرگترین خطرها برای کشور می‌داند و حتی روسیه را به عنوان یک تهدید بزرگ بین‌المللی معرفی می‌کند، به نظر می‌رسد مردم کشور اصلا این موضوعات را تا این حد بزرگ نمی‌دانند.

تحقیق این دانشگاه نشان داد که بیشتر آمریکایی‌ها از فسادهای دولتی(۵۸٪) می‌ترسند. در رتبه دوم حملات سایبری(۴۴.۸٪ ) قرار دارد و سومین رتبه نیز ردیابی اطلاعات شخصی از طریق شرکت‌های بزرگ( ۴۴.۶٪) است.

البته آمریکایی‌ها ۴۴.۴٪ از حملات تروریستی و ۴۰.۹٪ از جنگ‌های زیستی می‌ترسند. همچنین ترس از سرقت هویت، فروپاشی اقتصادی و تقلب در کارت‌های اعتباری  نیز برخی دیگر از این وحشت‌های روزمره هستند.

پروفسور کریستوفر بدر که سرپرست انجام تحقیق در دانشگاه است، دلیل سه ترس ابتدایی لیست را پنهانی رفتار کردن دولت و شرکت‌های مختلف می‌داند و میزان ترس مردم از جنگ و حملات هسته‌ای را که دولت آن‌ها را بزرگترین ترس‌ها برای هر آمریکایی می‌داند، مقادیر کم و پایینی عنوان می‌کند. او در پایان درباره چگونگی این تحقیقات توضیح می‌دهد که ۸۸ دسته از ترس‌های مختلف را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده‌اند تا از میان آن‌ها انتخاب کنند. این دسته‌ها شامل دولت، جرم و جنایت، مشکلات محیط زیست، آینده، پیری، بیماری و بلایای طبیعی بوده است.

ارسال دیدگاه