کد خبر : 527853

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۷ زمان : ۶:۰۶

چگونه یک بالش خوب بخریم؟

این روزها انواع بسیار زیادی بالش در فروشگاه‌ها می‌توانید پیدا کنید و اگر بالش مورد نیاز خود را نشناسید، ممکن است نتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و حتی بالشی بخرید که نه‌تنها مناسب شما نیست بلکه کاملا بر ضد سلامت و راحتی‌تان است. در این نوشتار با اشاره به انواع بالش‌های موجود در بازار تلاش […]

این روزها انواع بسیار زیادی بالش در فروشگاه‌ها می‌توانید پیدا کنید و اگر بالش مورد نیاز خود را نشناسید، ممکن است نتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید و حتی بالشی بخرید که نه‌تنها مناسب شما نیست بلکه کاملا بر ضد سلامت و راحتی‌تان است. در این نوشتار با اشاره به انواع بالش‌های موجود در بازار تلاش شده راهنمایی‌های مناسبی برای خرید بالش ایده‌آل ارائه شود.

بالش چگونه یک بالش خوب بخریم؟

بالش پر

همیشه برای بیان سبک وزنی، پر را مثال می زنند، اما بد نیست بدانید پر به اندازه فلز تیتانیوم استحکام دارد. بالش های پر به صورت کاملا طبیعی، حالت ارتجاعی و میزان بسیار بالایی قدرت پشتیبانی از گردن و سر دارد. بهترین بالش پر، نوعی است که از پرهای کوچک به هم پیچیده و تاب خورده درست شده است.

بالش های فوم

محصولات جدید و راحتی هستند که به حالت بدن درمی آیند و فشارهایی که به نقاط حساس وارد می آید، کم می کنند. تا حد بسیار زیادی از افتادن سر و گردن جلوگیری می کنند چون این نواحی را به نوعی در خود جا می دهند و سر هنگام خواب از روی بالش نمی افتد. این نوع بالش ها در انواع و اقسام شکل ها در فروشگاه ها عرضه شده اند.

بالش های میکروبی

نوع امروزی بالش هایی هستند که ژاپنی ها استفاده می کنند و بالاترین حد نگهداری و حمایت از گردن را انجام می دهند.

بالش تنگی نفس

این بالش ها طوری طراحی شده اند که افراد مبتلا به تنگی نفس که لوله هایی به دهان و بینی شان وصل است، بتوانند راحت روی آنها بخوابند. داخل آنها از رشته های پلی استر و فوم هایی که قابلیت شکل پذیری دارند، پر شده است. هنگام خرید این بالش ها توجه داشته باشید که آنها نباید سنگین باشند. انواعی از این بالش برای کسانی تولیدشده که درد در ناحیه پشت دارند و باید روی یک شانه بخوابند. کسانی که این بالش را استفاده کرده اند، می گویند مثل قبل خرناسه نمی کشند.

بالش گردن

بالش های قدیمی از مهره های گردن به خوبی محافظت نمی کردند و بیشتر از این که حمایت کننده این قسمت باشند، سر را پوشش می دادند، اما این بالش ها برای محافظت از مهره های گردن طراحی شده اند و در عین حال بالش مناسبی برای زیر سر هستند.

بالش بارداری

در اصل ۲ نوع بالش برای دوران بارداری طراحی شده است؛ یک نوع، بالش های نازکی هستند که برای ۳ ماهه دوم بارداری و محافظت از شکم باردار در این دوران طراحی شده اند. نوع دوم، بالش های بلندی هستند که اندازه آنها به ۳۵۰ سانتی متر می رسند و در تمام طول پا می توانند قرار بگیرند و کمردردهای ۳ ماهه سوم بارداری را کاهش دهند.

بالش کمر

اگر در قسمت مهره های پایین کمر احساس درد و ناراحتی دارید، این بالش ها برای شما طراحی شده اند.

منبع : جام جم آنلاین
ارسال دیدگاه