کد خبر : 529894

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۸ زمان : ۱۶:۰۰

چرا هاشمی نگران تحریف تاریخ پهلوی است!؟

صفحه رسمی پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین “اکبر هاشمی رفسنجانی”در اینستاگرام ، بخشی از سخنان وی در دیدار با عوامل سریال “معمای شاه” را منتشر کرد. در این بخش از سخنان هاشمی رفسنجانی خطاب به سازندگان این اثر تلویزیونی آمده است: «باید سعی شود واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌کاری و تحریف منعکس شود و […]

صفحه رسمی پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام والمسلمین “اکبر هاشمی رفسنجانی”در اینستاگرام ، بخشی از سخنان وی در دیدار با عوامل سریال “معمای شاه” را منتشر کرد.

در این بخش از سخنان هاشمی رفسنجانی خطاب به سازندگان این اثر تلویزیونی آمده است: «باید سعی شود واقعیت‌های تاریخی بدون هیچ‌گونه سیاسی‌کاری و تحریف منعکس شود و اگر در ساخت این مجموعه، امانت حفظ شود، اثری قابل دفاع خواهد بود. باید در این اثر بزرگ هنری به نقش و سهم همه گروه‌ها، جمعیت‌ها و افراد در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب واثرگذاری هر یک پرداخته شود، هرچند ممکن است نقش هر یک در مقاطع مختلف پررنگ‌تر، کم‌رنگ و یا حتی بی‌رنگ شده باشد. تاریخ‌نگاری درباره عصری که بیشتر تاریخ‌سازان آن هنوز در قید حیاتند، سخت و حساس است که امید می‌رود بدون تحریف و براساس واقعیت‌ها ساخته شود.»

 

 

Firefox Screenshot 2015 11 07T16 07 09 421Z چرا هاشمی نگران تحریف تاریخ پهلوی است!؟

 

 

گفتنی است که توصیه هاشمی رفسنجانی به سازندگان این سریال تاریخی مبنی بر عدم تحریف تاریخ، امانت داری و عدم سیاسی کاری در حالی از سوی وی مطرح  می‌شود که به موج گسترده انتقادات مسئولان  سیاسی و رسانه ها نسبت به تحریف تاریخ انقلاب و نقل قول های جعلی از شخصیت های اصلی انقلاب، متوجه هاشمی رفسنجانی بوده و رو به گسترش است.

در همین باره چندی پیش، “حمیدرضا ترقی” عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه با تأکید بر اینکه صحبت‌های هاشمی رفسنجانی درباره عاملان پذیرش جام زهر از سوی امام خمین و تطبیق آن با مخالفان برجام، آن را تحریف تاریخ و خلاف قانون اساسی دانست و گفت: «نباید فردی از بیت امام راحل برای تقویت جناح سیاسی خود استفاده کند.»

همچنین حجت الاسلام “سیدحمید روحانی” پژوهشگر و تاریخ نگار، در واکنش به اظهارات هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه « امام(ره) به این نتیجه رسید که باید تا قبل از خودشان جنگ را تمام کند البته گفتند جام زهر را نوشیدم اما دو سه ماه پس از جنگ به خود من گفتند که جام زهر برای من شیرین شد»، گفت: «همچنان که می دانیم یکی از شگردهای آقای هاشمی تحریف تاریخ است و در خاطراتش از این حرف ها فراوان گفته است.»

در همین باره نیز حجت الاسلام والمسلمین “مهدی طائب” استاد حوزه علمیه، چندی پیش گفته بود: «مصداق یابی اینکه چه کسانی در صدد هستند تا اقدام به تحریف شخصیت امام کنند کار سختی نیست و کافی است رفتار و عملکرد آنها را با اصول مبین سیره امام بررسی شود. استکبارستیزی یکی از مهمترین اصول اندیشه حضرت امام است، اما متاسفانه شاهد هستیم که شخصی مانند آقای هاشمی رفسنجانی تابلویی را بلند کرده است که امام مخالف با مرگ بر آمریکا بوده است.»

 

 

Firefox Screenshot 2015 11 07T16 07 45 212Z چرا هاشمی نگران تحریف تاریخ پهلوی است!؟

 

 

جدای از موضوع تحریف تاریخ، هاشمی رفسنجانی چندی است که به نقل خواب و رویا از بنیانگذار کبیر انقلاب معروف شده که علاوه بر توجه رسانه‌ها، با واکنش‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

اما رسانه‌های منتقد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بارها به نقل خاطرات مبهم و شبه‌دار هاشمی از حضرت امام خمینی (ره) واکنش نشان دادند. تا آنجا که بعد از پیگیری‌های انجام شده توسط رسانه‌ها و گفتگو با دیگر مسئولان روشن شد که خاطرات وی مخدوش بوده و در برخی موارد تحریف سخنان بنیانگذار فقید انقلاب را در پی داشته است.

حال باید دید، چه شده که فردی که خود باید نسبت به تحریف تاریخ و نقل قول‌های مخدوش از رهبر کبیر انقلاب و دیگر شخصیت های انقلاب پاسخگو باشد، نگران تحریف تاریخی در سریال معمای شاه شده است. سریالی که از شب گذشته به روی آنتن شبکه یک سیما رفته و زندگی شخصی و سیاسی “محمدرضا پهلوی” شاه مخلوع ایران را به تصویر کشیده است!

ارسال دیدگاه