کد خبر : 529963

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱ زمان : ۱۰:۰۰

نامه ۱۲ هزار استاد دانشگاه به سران قوا

۱۲ هزار عضو هیئت‌علمی کشور در نامه سرگشاده‌ای خطاب به سران قوا تاکید کردند: مسئولان اجازه ندهند دوباره پای دولت‌مردان آمریکا به ایران باز شود. ۱۲ هزار نفر از اعضای هیئت‌علمی و مدرسان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در نامه‌ سرگشاده خطاب به سران قوای سه‌گانه کشور، خواستار هوشیاری مسئولان کشور در مقابل توطئه […]

۱۲ هزار عضو هیئت‌علمی کشور در نامه سرگشاده‌ای خطاب به سران قوا تاکید کردند: مسئولان اجازه ندهند دوباره پای دولت‌مردان آمریکا به ایران باز شود.

۱۲ هزار نفر از اعضای هیئت‌علمی و مدرسان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در نامه‌ سرگشاده خطاب به سران قوای سه‌گانه کشور، خواستار هوشیاری مسئولان کشور در مقابل توطئه دشمنان انقلاب در نفوذ به سیاست‌های راهبردی نظام شدند و از مجلس درخواست کردند بر اجرای برجام، نظارت دقیق‌تری  داشته باشد.

در بخشی از این نامه که خطاب به حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه منتشر شده، آمده است: گشایش افق‌های نوین در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، دفاعی و امنیتی و تا حدودی اقتصادی به خصوص در دهه اخیر که به پشتوانه توانمندی‌های تخصصی و علمی نهادهای گوناگون نظام و از جمله جامعه دانشگاهی و با رهبری مقتدرانه و سیاست‌گذاری‌های هوشمندانه خلف صالح امام، ولی امر مسلمین، صورت گرفته، باعث شده است که کشور عزیزمان در حوزه‌های گوناگون موفقیت‌های منحصربه‌فردی خلق و جایگاه مناسبی در منطقه و جهان بدست آورد و جهان اذعان دارد که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی جدید و نوظهور تبدیل گردیده است.

اعضای هیئت‌علمی و مدرسان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علمی کشور در ادامه نامه خود در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴ با بیان نکاتی تاکید کردند: استدعا داریم برای بررسی دلائل و ارائه راهکار لازم برای حل مشکل توقف پیشرفت علمی کشور کمیته‌ای مرکب از تعدادی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، شورایعالی انقلاب فرهنگی، وزارتین علوم و بهداشت و چند تن از اساتید محترم دانشگاه‌ها تشکیل شود.

این نامه می‌افزاید: باور داریم با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی همچنان که تاکنون ایران اسلامی به رغم همه فشارها در حوزه‌های دفاعی و نظامی، سیاسی و علم و فناوری پیشرفت‌ خیره کننده‌ای داشته است در حوزه اقتصاد نیز خواهد درخشید و از این‌رو از دولت محترم جمهوری اسلامی تقاضا داریم که تمام توان خود را برای عملیاتی و اجرایی کردن آن بکار گیرد.

این اعضای هیئت‌علمی ضمن پشتیبانی همه جانبه از دستگاه محترم قضاء در امر مبارزه با فساد به خصوص اقدامات اخیر یادآور شدند: از همه مسئولین محترم استدعا داریم که با حمایت از اقدامات قانونی قوه قضائیه نشان دهند که همگان در مقابل قانون مساوی هستند که در این صورت علاوه بر پاداش الهی، شأن و قرب آنها در نزد افکار عمومی نیز ارتقا خواهد یافت.

نامه مذکور می‌افزاید: ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دولت و اعضای محترم تیم مذاکره کننده هسته‌ای استدعا داریم که مجلس محترم شورای اسلامی با اهتمام و دقت کافی به تطبیق برجام با خطوط قرمز نظام بنگرد و به ویژه نسبت به لغو تحریم‌ها، حفظ استقلال و امنیت کشور و موضوع مهم تحقیق و توسعه حساسیت لازم مبذول دارد.

۱۲ هزار عضو هیئت‌علمی کشور در بخش دیگری از نامه خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای‌ تاکید کردند:  به نظر می‌رسد دولت آمریکا در بحث مذاکرات هسته‌ای همزمان سه هدف محدودسازی قدرت جمهوری اسلامی ایران، ایجاد دو دستگی و همچنین غفلت جمهوری اسلامی از مسائل منطقه را از طریق نفوذ در کشور پیگیری می‌کند فلذا از همه مسئولین محترم استدعا داریم که در تبعیت از دستور ولی امر مسلمین اجازه ندهند که دگربار پای دولت‌مردان جنایتکار آمریکایی به ایران اسلامی باز شود.

در ادامه این نامه آمده است: استدعا داریم و شایسته است که دولت محترم با هوشیاری و بصیرت لازم نسبت به حفظ و توسعه عمق استراتژیک نظام در منطقه مهم غرب آسیا و همچنین مناطق مهم دیگری چون آمریکای لاتین، توصیه‌های مقام معظم رهبری را عملیاتی نماید و اجازه ندهد که سیاست‌های راهبردی نظام دچار خدشه و تزلزل شود.

نامه مذکور خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کرد: از مجلس محترم شورای اسلامی انتظار و استدعا داریم که نسبت به اجرای سیاست‌های کلان نظام که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می‌گردد حساسیت لازم را داشته و به موقع پرسش‌گری لازم را انجام دهد تا از اتلاف منابع جلوگیری و راه دست‌یابی به قله‌های پیشرفت ملت عزیز ایران فراهم‌تر شود.

در پایان‌نامه ۱۲ هزار عضو هیئت‌علمی کشور آمده است: از همه مسئولین محترم خاضعانه استدعا داریم که در سال همدلی و همزبانی بیش از گذشته سیره امام راحل عظیم الشان و خلف صالح او در احترام و اطاعت از قانون را مشی خود قرار داده و با سخنان و مواضع صحیح خود دشمن را در ایجاد تفرقه و دودلی مأیوس و بر وحدت اسلامی حول محور ولایت‌فقیه تأکید.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه