کد خبر : 530242

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ زمان : ۱۲:۰۰

شلیک ۱۸ موشک روسیه از خزر به داعش

وزیر دفاع روسیه از شلیک ۱۸ موشک کروز به ۷ نقطه از مواضع تروریست های داعش در سوریه توسط کشتی های جنگی این کشور از دریای خزر خبر داد. به گزارش اسپوتنیک، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد کشتی های جنگی روسی در دریای خزر ۱۸ موشک کروز به مواضع تروریست های داعش در سوریه شلیک […]

وزیر دفاع روسیه از شلیک ۱۸ موشک کروز به ۷ نقطه از مواضع تروریست های داعش در سوریه توسط کشتی های جنگی این کشور از دریای خزر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد کشتی های جنگی روسی در دریای خزر ۱۸ موشک کروز به مواضع تروریست های داعش در سوریه شلیک کردند.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در گزارشی به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمور این کشور گفت: ۱۸ موشک کروز به ۷ نقطه از مواضع گروه تروریستی داعش در استان های رقه، ادلب و الپو شلیک و بر اثر آن استحکامات تروریست ها در این نقاط منهدم شده اند.

به گفته شویگو، ۱۰ کشتی جنگی روسیه در عملیات های مسکو علیه تروریست ها حضور دارند که از این میان ۶ کشتی در دریای مدیترانه قرار دارد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین پیشتر اعلام کرده بود: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روند عملیات هواییِ کنونی این کشور در سوریه را پیگیری می کند. «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه و رئیس ستاد مشترک ارتش قرار است در دیدار با پوتین، گزارش های مربوط به روند اجرایی عملیات هوایی در سوریه را به اطلاع وی برسانند.

وی تصریح کرده بود: رئیس جمهور روسیه در روزهای گذشته در نشست مرکز عملیات واقع در مقر وزارت دفاع روسیه شرکت و تأکید کرد که حملات هوایی روسیه به مواضع تروریستها در سوریه در چارچوب دفاع از کشور و شهروندان روسیه است.

روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

گفتنی است، مقامات روسیه با استناد به قطعنامه تعریف تجاوز مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

منبع : خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه