کد خبر : 526024

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۷ زمان : ۸:۰۰

دانستنی‌های ازدواج

آیا او فرد مناسب زندگی من است؟ ما می‌خواهیم در زندگی احساسی خود خوشبخت باشیم و می‌خواهیم ازدواجمان سرانجام خوبی داشته باشد. هیچ ۱ از ما عمداً فردی را انتخاب نمی‌کنیم که برایمان نامناسب باشد. ما وقتی کسی را انتخاب می‌کنیم، انتخاب مان درست است اما چه اتفاقی می‌افتد که در این تصمیم‌گیری دچار اشتباه […]

دانستنی ‌های ازدواج دانستنی‌های ازدواج

آیا او فرد مناسب زندگی من است؟

ما می‌خواهیم در زندگی احساسی خود خوشبخت باشیم و می‌خواهیم ازدواجمان سرانجام خوبی داشته باشد. هیچ ۱ از ما عمداً فردی را انتخاب نمی‌کنیم که برایمان نامناسب باشد. ما وقتی کسی را انتخاب می‌کنیم، انتخاب مان درست است اما چه اتفاقی می‌افتد که در این تصمیم‌گیری دچار اشتباه می‌شویم.

چرا عاشق می‌شویم؟

۱- او را در دانشکده دیدم. جدیتیکه در کلاس از او دیدم و انرژی که از خود نشان داد، مرا جذب کرد. ۲- او را در عروسی یکی از اقوامم دیدم. خیلی محبوب و زیبا به نظر می‌رسید. همان جا دانستم همسر ایده‌آل من است. ۳- من و او با هم همکار بودیم، خلاقیتش مرا جذب کرد. ۴- همیشه مرد رویای من مردی خوش تیپ و بسیار پرکار بود. در واقع او همان مردی بود که من به دنبالش بودم.

همیشه معیارهای بالا برای ازدواج و آغاز زندگی مناسب نیست. زیرا تمام چیزی که فرد اول می‌بیند، این است که طرف مقدار زیادی انرژی دارد، دوم محجوب، سوم خلاق و چهارم پرکار و خوش‌تیپ است.

نکته: نمی‌دانم چرا امروز جوانان بیشتر برای خرید ۱ وسیله وقت می‌گذارند، درباره آن تصمیم می‌گیرند، و … اما برای ازدواج چنین هدفی ندارند، در واقع نمی‌دانندگفت که ازدواج کنند!

آیا عشق و علاقه بر چیزهای دیگر ارجحیت دارد؟

بعضی از ما فکر می‌کنیم اگر عاشق باشیم، خوشبختیم و همه مشکلات قابل حل است. برای مثال مهم نیست که طرف بیکار است، مهم نیست که گاهی چشم‌چرانی می‌کند، مهم نیست که خانواده‌اش مرا قبول ندارند، مهم نیست که نامزد قبلی‌اش را فراموش نکرده است، و …

اگر باورهای شما این باشد، احتمالاً از روبه‌رو شدن با مشکلات زندگی اجتناب می‌کنید. کسانی که اعتمادبه‌نفس پایین دارند، محبت خود را نادیده گرفته‌اند و از نیازها و آرزوهای خود گذشته‌اند. مدام خود را متقاعد می‌کنند که اگر موفق شوند همسر خود را بیشتر دوست داشته باشند، رفتار نامطلوب بین آنها از بین رفته و علاقه جایگزین خواهد شد.

همه این مطالب می‌خواهد بیان کند که ۱ رابطه سالم، به تفاهم و تعهد نیاز دارد و تنها عشق کافی نیست و مطالعات بسیاری نشان داده روابط زناشویی بیشتر به خاطر عدم تفاهم پایان گرفته است تا عدم علاقه…

استاد سعادتمند

ارسال دیدگاه