کد خبر : 530180

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ زمان : ۱۸:۰۰

داعش با پهپاد به رم حمله می کند!

آنجلینو آلفانو خاطرنشان کرد، به همین دلیل همزمان با این مراسم آسمان پایتخت ایتالیا در برابر هواپیماهای بدون سرنشین بسته خواهد شد. کشورهای اروپایی در سراسر اتحادیه اروپا پس از حملات جمعه گذشته در پاریس که دست کم ۱۲۹ کشته داشت، تدابیر فوق العاده و امنیتی را تشدید کرده اند. این حمله که گروه داعش […]

آنجلینو آلفانو خاطرنشان کرد، به همین دلیل همزمان با این مراسم آسمان پایتخت ایتالیا در برابر هواپیماهای بدون سرنشین بسته خواهد شد.
کشورهای اروپایی در سراسر اتحادیه اروپا پس از حملات جمعه گذشته در پاریس که دست کم ۱۲۹ کشته داشت، تدابیر فوق العاده و امنیتی را تشدید کرده اند.
این حمله که گروه داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت، بدترین حمله در فرانسه پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.
خبرگزاری رویترز تأکید کرد، آلفانو روز دوشنبه در پارلمان ایتالیا اظهار داشت، از ورود هواپیماهای بدون سرنشین به حریم هوایی برفراز مرکز رم در زمان مراسم سال مقدس که هشتم دسامبر آغاز می شود، جلوگیری خواهد شد.

وی گفت که پیش بینی می شود که این مراسم میلیونها گردشگر را به پایتخت ایتالیا جذب کند.
الفانو به دنبال تهدیدهای مکرر داعش در شبکه های اجتماعی ضد رم و واتیکان، گفت: تدابیر امنیتی در همه نقاطی که اهداف احتمالی به شمار می آید به ویژه در میدان سن پیترو و اطراف آن تشدید خواهد شد.
وی افزود : توجه ویژه ای به خطر حمله از طریق هوا با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین داریم.
مقامات هواپیمایی ایتالیا روز دوشنبه اعلام کردند که به دنبال حملات پاریس، به مسوولان فرودگاهها دستور داده اند تدابیر بیشتری برای تقویت امنیت در فرودگاهها اتخاذ کنند.

ارسال دیدگاه