کد خبر : 530159

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ زمان : ۲۰:۰۰

«بشار اسد» پیشنهاد ایران را نپذیرفت

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه ایران گفت مقام‌های ایران دو سال پیش به رئیس‌جمهوری سوریه پیشنهاد کرده بودند که با ادامه بحران در این کشور، خانواده‌اش به ایران بیایند ولی وی این پیشنهاد را نپذیرفت. به‌گزارش خبرگزاری آنا، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی آفریقای وزارت امورخارجه روز گذشته (دوشنبه) در دانشگاه صنعتی‌شریف گفت: گفت: در […]

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه ایران گفت مقام‌های ایران دو سال پیش به رئیس‌جمهوری سوریه پیشنهاد کرده بودند که با ادامه بحران در این کشور، خانواده‌اش به ایران بیایند ولی وی این پیشنهاد را نپذیرفت.
به‌گزارش خبرگزاری آنا، «حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی آفریقای وزارت امورخارجه روز گذشته (دوشنبه) در دانشگاه صنعتی‌شریف گفت: گفت: در دیداری که با «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه داشتم پیشنهاد شد که خانواده‌اش به ایران بیایند ولی پاسخ «اسد» این بود که من تا آخرین لحظه در کشور هستم و همسرم مسئول رسیدگی به خانواده شهدا است و از کشور خارج نمی‌شویم.
وی افزود: به لحاظ حمایت‌های خارجی فقط ایران است که به‌طور میدانی بیشترین تلاش را کرد تا این دولت (سوریه) بر سر قدرت بماند و اگر حمایت مستشاری ما و همراهی با ارتش و مردم این کشور نبود، شاید در همان دو سه سال نخست، دو یا سه بار سوریه در معرض سقوط قرار می‌گرفت.
معاون وزارت امورخارجه ایران با بیان حضور ایران در نشست بین‌المللی حل بحران سوریه در وین، گفت: در پنج سال گذشته ما سنگین‌ترین هزینه را در سوریه پرداخته‌ایم و بهترین نیروهایمان را از دست داده‌ایم، بنابراین با رعایت همه خطوط قرمز تاکید شده از سوی مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم بهترین دستاورد سیاسی را در این مذاکرات داشته باشیم.
وی افزود: یکی از پرتنش‌ترین گفت‌وگوها در این مذاکرات، میان آقای «ظریف» و طرف‌های مقابل انجام شد. آن‌ها حاضر نبودند حق تعیین سرنوشت مردم سوریه را در بیانیه پایانی لحاظ کنند، ولی با اصرار ایران این موضوع به این بیانیه افزوده شد.
«امیرعبداللهیان» تاکید کرد: حضور ایران به این دلیل است که اجازه داده نشود تعدادی از کشورها به‌جای مردم سوریه درباره آینده این کشور تصمیم بگیرند.
ارسال دیدگاه