کد خبر : 528878

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ زمان : ۱۴:۱۱

این فیلم دروغ نیست

سازندگان فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» در آستانه اکران این فیلم از مردم دعوت کردند، به تماشای فیلمی بنشینند که دروغ نیست. به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند یکی از آثاری بود که سال گذشته در بخش «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بهترین کارگردانی […]

سازندگان فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» در آستانه اکران این فیلم از مردم دعوت کردند، به تماشای فیلمی بنشینند که دروغ نیست.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند یکی از آثاری بود که سال گذشته در بخش «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بهترین کارگردانی و بهترین فیلم این بخش را برای برادران جلیلوند به همراه آورد.

این فیلم از فردا ۵ آبان ماه همراه با چند فیلم تازه دیگر به نمایش عمومی در خواهد آمد و خبرنگاران سینمایی ایسنا در آستانه اکران فیلم گفتگویی با سازندگان آن دارند.

این گفتگو با حضور علی جلیلوند تهیه‌کننده، علی زرنگار یکی از نویسندگان فیلمنامه و وحید جلیلوند کارگردان و یکی دیگر از نویسندگان و بازیگر نقش«علی» انجام شد.

ایسنا از این سه هنرمند پرسید که چگونه مخاطبان را برای دیدن فیلم‌تان دعوت می‌کنید؟

وحید جلیلوند در پاسخ به این پرسش گفت:‌ این فیلم دروغ نیست! یا بهتر است بگویم این، یک فیلم نیست.

علی زرنگار نیز پاسخ داد: مخاطب ایرانی همیشه برای دیدن تصویری واقعی از جامعه خودش بر پرده سینما احترام عمیقی قائل بوده است و ما در«چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» عمیقا به مخاطبان‌مان احترام گذاشته‌ایم.

علی جلیلوند نیز در دعوت خود از مردم برای تماشای فیلم گفت:‌ آدم‌های این فیلم کاملا از جنس خود ما هستند. دوست داریم جای بعضی از آنها باشیم اما نمی‌توانیم. در هر حال فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» برشی واقعی از همین جامعه امروز ماست که هر روز هزاران بار آن را می‌بینیم.

او در ادامه با ابراز خرسندی از شرایط اکران این فیلم ادامه داد: اکران‌مان در فصل مناسبی است. در همان اولین جلسه‌ای که بعد از جشنواره فجر با آقای علی سرتیپی به عنوان پخش‌کننده فیلم داشتیم، تصمیم گرفتیم فیلم‌مان را پاییز اکران کنیم.

جلیلوند با اشاره به حضور این فیلم درجشنواره‌های مختلف و جوایزی که به دست آورده است، افزود: نگاه مثبت منتقدان و رسانه‌ها در کنار جوایز فیلم و افتخاراتی که در جشنواره‌ها به دست آورده، فیلم را به موقعیتی رسانده که فقط کافی است درباره اکران آن اطلاع‌رسانی کنیم.

وی اضافه کرد: ‌زمانی که شما یک فیلم خوب می‌سازید، ناخودآگاه شرایط اکران فراهم می‌شود. معتقدم امروزه جامعه مخاطب ما، علیرغم تمام مشکلات سینما مانند نبودن سالن، شرایط نامناسب اکران، وجود ماهواره‌ها و… اگر فیلمی درست از جنس خودش را ببیند، حتما از آن استقبال می‌کند. به همین دلیل از همان اکران جشنواره معتقد بودم فیلم نمایش عمومی خوبی خواهد داشت چون حرف مردم است. وقتی شما به مردم فیلم تقلبی و دروغ تحویل ندهید، آن‌ها به سینما می‌آیند و فیلم‌تان را می‌بینند.

جلیلوند درباره اکران عمومی فیلم در خارج از کشور نیز توضیح داد: امیدوارم در کشورهای مختلف اکران عمومی داشته باشیم. هرچند تا به امروز فیلم در خاور دور و آمریکا ارائه نشده است، اما کشورهای ایتالیا، بلژیک، ترکیه، یونان، هلند و… آن را برای اکران عمومی خریده‌اند و قرار است فیلم در بعضی از این کشورها از ماه ژانویه به نمایش دربیاید.

این تهیه‌کننده سینما درباره اکران فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» در شهرستان‌ها نیز گفت: فیلم در شهرستان‌ها با چند روز تأخیر نسبت به تهران اکران می‌شود زیرا فضای عزاداری ماه محرم در شهرستان‌ها قدری سنتی‌تر است.

به گفته او، این فیلم در تهران با ۱۵ سالن سینما اکران خود را آغاز می‌کند و در تمام پردیس‌های سینمایی به نمایش درمی‌آید.

در این نشست مباحثی درباره چگونگی ساخت این فیلم، شرایط ساخت فیلم اول در سینما، وسواس و حساسیت برادارن جلیلوند برای ساخت فیلم، سینمای اجتماعی و … مطرح شد.

متن کامل این گفت‌وگو در روزهای آتی منتشر می‌شود.

ارسال دیدگاه