کد خبر : 530048

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ زمان : ۱۶:۰۰

اختلاف شدید میان سران داعش در الرقه

«أبو الولید التونسی» که یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش در استان الرقه بود به تازگی از این گروه جدا شد و توانست از این شهر بگریزد. بنابر گزارش پانوراما شرق الاوسط، این فرد جدا شده از داعش در گفت‌وگویی درباره تجربیاتش از حضور در پایتخت خلیفه خود خوانده گفته است که در این شهر […]

«أبو الولید التونسی» که یکی از فرماندهان گروه تروریستی داعش در استان الرقه بود به تازگی از این گروه جدا شد و توانست از این شهر بگریزد.

بنابر گزارش پانوراما شرق الاوسط، این فرد جدا شده از داعش در گفت‌وگویی درباره تجربیاتش از حضور در پایتخت خلیفه خود خوانده گفته است که در این شهر اختلاف زیادی میان سران و فرماندهان ارشد داعشی وجود داشت که گاهاً به درگیری مسلحانه منجر می‌شد.

أبو الولید التونسی در این زمینه تصریح می کند که اختلاف شدیدی میان «أبو لقمان» والی الرقه و «أبو محمد العدنانی» مسئول اجرای امور خلیفه در سوریه وجود دارد که اختلاف میان این دو نفر به داخل شبه نظامیان داعش هم نفوذ کرده است.

این عضو جدا شده داعش دلیل جدایی خود را رفتار غیرانسانی و نگرانی از تسویه‌های سیاسی میان رهبران داعشی و قتل‌عام‌های دسته جمعی ناشی از این تسویه‌ها است.

أبو الولید التونسی تصریح کرده که علاوه بر این در میان نیروهای داعش از کشورهای مختلف هم اختلافاتی است که سربازان تونسی و لیبیایی بیش از دیگران از وضعیت موجود به ویژه در زمینه تقسیم امتیازات ناراحت هستند و به دنبال تغییر شرایط‌اند.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه