کد خبر : 528849

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ زمان : ۱۰:۰۰

آقای ملی پوش امروز به تهران برمی گردد؛ مقصد استقلال یا پرسپولیس؟

امروز قرارداد مرتضی پورعلی گنجی با تیم تیاجین چین تمام می شود و به احتمال زیاد او برای ادامه فوتبالش به ایران برمی گردد. پورعلی گنجی در تیم نفت در پست هافبک دفاعی بازی می کرد و آن قدر خوب بود که به تیم ملی دعوت شد. کی روش که در جام ملت ها پژمان […]

امروز قرارداد مرتضی پورعلی گنجی با تیم تیاجین چین تمام می شود و به احتمال زیاد او برای ادامه فوتبالش به ایران برمی گردد.

پورعلی گنجی در تیم نفت در پست هافبک دفاعی بازی می کرد و آن قدر خوب بود که به تیم ملی دعوت شد. کی روش که در جام ملت ها پژمان منتظری را به خاطر مصدومیت از دست داده بود پور علی گنجی را یک خط عقب تر و در پست دفاع وسط قرار داد.

پورعلی گنجی برای اولین بار در بازی با عراق (پیش از جام ملت های آسیا)، بازی در تیم ملی را تجربه کرد و آن قدر خوب و با اعتماد به نفس بود که کی روش مجاب شد تا در جام ملت ها هم از او استفاده کند.

زوج خط دفاعی پورعلی گنجی و سیدجلال حسینی آن قدر خوب عمل کرد که تیم ملی ایران در سه بازی اول مرحله گروهی گلی دریافت نکرد. اوج بازی خوب پورعلی گنجی در مقابل عراق بود. با اینکه تیم ایران در این بازی سه گل دریافت کرد اما او توانست با ضربه سر دروازه عراق باز کند.

پورعلی گنجی پله های ترقی را در همان چهار بازی آنقدر سریع طی کرد که در پایان رقابت های جزو بهترین بازیکنان جام شد. بعد از جام ملت ها بود که پورعلی گنجی پیشنهادی از تیم تیاجین چین دریافت کرد. آن زمان علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران و کی روش با انتقال او به چین مخالف بودند اما رقم پیشنهادی تیاجین بسیار چشم گیر بود و به همین علت کسی نتوانست جلو رفتن او را بگیرد.

او بالاخره به تیاجین رفت و قراردادی ۴ میلیارد تومانی با این تیم امضا کرد که نیمی از این رقم قرارداد به تیم بحران زده نفت رسید. پورعلی گنجی در تیاجین نتوانست بازی های خوبش را در تیم ملی تکرار کند و روزهای سختی در چین گذراند.

او گفته بود که روزانه فقط بیسکویت و کنسرو می خورد و از زندگی در چین ناراضی است. مدافع جوان تیم ملی به خاطر بعد مسافت و شرایط زندگی و دلتنگی سختی چین، بد بودن تیمش، جای ثابتش در تیم ملی را از دست داد.

تیم او که سرمربی شناخته شده ای به نام آری هان دارد این روزها در انتهای جدول لیگ چین قرار گرفته و اگر در بازی امروز مقابل بیگینگ گنگ نتوانند پیروز شوند به لیگ پایین تر سقوط خواهند کرد.

پورعلی گنجی قبل از رفتنش به چین گفته بود: «کی گفته چین بده؟ می روم که از آنجا به اروپا ترانسفر شوم.» اما شرایط آن طوری که پورعلی گنجی می خواست رقم نخورد و دوباره به ایران باز می گردد.

در حال حاضر هم استقلالی ها و هم پرسپولیسی ها، حتی سپاهان برای جذب او برنامه دارند. سه تیم اول فوتبال ایران این روزها هم جای خالی در لیست خود دارند و هم مشکلات اساسی در خط دفاعی باعث شده تا برای جذب پورعلی گنجی دندان تیز کنند.

منبع : خبر آنلاین
ارسال دیدگاه