کد خبر : 530886

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ زمان : ۱۲:۰۰

​هشدار اردوغان به روسیه: با آتش‌ بازی نکن!

پس از آنکه اف ۱۶‌های ترکیه جنگنده روسیه را در مرز ترکیه – سوریه سرنگون کردند، روابط میان این دو دشمن سابق جنگ سرد به پایین‌ترین حد خود رسید. روسیه به اقدام تلافی‌جویانه اقتصادی تهدید کرد و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز آن را پاسخی احساسی و نامناسب توصیف کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، در […]

پس از آنکه اف ۱۶‌های ترکیه جنگنده روسیه را در مرز ترکیه – سوریه سرنگون کردند، روابط میان این دو دشمن سابق جنگ سرد به پایین‌ترین حد خود رسید. روسیه به اقدام تلافی‌جویانه اقتصادی تهدید کرد و رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز آن را پاسخی احساسی و نامناسب توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در همین حال اردوغان در جمع حامیانش در بایبورت در شمال شرق ترکیه گفت که چندین بازرگان ترک که برای شرکت در نمایشگاهی تجاری به روسیه سفر کرده بودند، به دلیل تخلفات مربوط به روادید بازداشت شدند. رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: این بازی با آتش است که روسیه بخواهد با شهروندان ما که به آنجا سفر می‌کنند، مورد سوءرفتار قرار دهد. ما حقیقتا اهمیت زیادی برای روابطمان با روسیه قائل هستیم و نمی‌خواهیم این روابط تحت هیچ شرایطی آسیب ببیند.
به گزارش ایسنا، وی در ادامه گفت که ممکن است در نشست آب و هوای پاریس که به‌زودی برگزار می‌شود، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت‌وگو کند. به گفته یک مشاور پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تاکنون از تماس با اردوغان خودداری کرده چرا که آنکار نمی‌خواهد برای سرنگون کردن جنگنده روسیه عذرخواهی کند. در مقابل اردوغان می‌گوید که آنکارا مستحق عذرخواهی است چرا که روس‌ها حریم هوایی کشورش را نقض کرده بودند.
منبع : پایگاه خبری آفتاب
ارسال دیدگاه