کد خبر : 5171

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ زمان : ۷:۰۰

۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

امروزه حمام فضایی برای آرامش جسم و روح تلقی می‌شود و حتی استراحت و نظافت فردی در آغاز و پایان روز از همین فضا شروع می‌شود. مهم نیست كه ابعاد حمام شما بزرگ یا كوچك است، مهم این است كه از این فضا بهترین استفاده را ببرند. عناصر مهمی در خلق یك حمام زیبا تاثیرگذارند؛ […]

امروزه حمام فضایی برای آرامش جسم و روح تلقی می‌شود و حتی استراحت و نظافت فردی در آغاز و پایان روز از همین فضا شروع می‌شود. مهم نیست كه ابعاد حمام شما بزرگ یا كوچك است، مهم این است كه از این فضا بهترین استفاده را ببرند.

عناصر مهمی در خلق یك حمام زیبا تاثیرگذارند؛ كفپوش و دیوارپوش مناسب، هواكشی با قدرت مناسب برای تخلیه بخار همچنین استفاده از پادری و آینه مناسب، در نظم و زیبایی حمام بسیار تاثیرگذارند.

۱٫ تجربه استفاده از مصالح مختلف در طراحی بسیار خوب است، اما افراط در هر چیزی پسندیده نیست. سرویس بهداشتی آن‌قدر فضای كوچكی است كه استفاده زیاد از الگو‌ها و بافت‌ها به سرعت این فضا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. در حمام، توجه به نوع دستگیره‌ها و شیرهای آب، فضا را زیبا می‌كند. داشتن شیرآلاتی براق یكی از نشانه‌های داشتن حمامی تمیز است. بسته به انتخاب شما، شیرآلات می‌تواند نقره‌ای یا طلایی باشد. عموما شیرآلات طلایی حالت تجملاتی دارند و بیشتر به چشم می‌آیند.

478403 201 ۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

۲٫ برای دیوار و كف حمام، بهتر است از رنگ‌های روشن و شفاف استفاده كنید تا جرم و كثیفی‌ها به‌خوبی مشخص شود. رنگ سفید، نشان‌دهنده پاكیزگی است. كاشی‌هایی با رنگ‌های روشن مثل سفید، استخوانی و كرم مناسب به‌نظر می‌رسد. بهداشت در حمام بسیار مهم است. رنگ‌های روشن هم فضا را نورانی و بزرگ نشان می‌دهند و هم جرم روی این رنگ‌ها سریع‌تر به چشم می‌آید. برای جلوگیری از یكدست شدن حمام به رنگ سفید، حوله‌ها، برس مو، لیف و دیگر وسایل بهداشتی داخل حمام را از رنگ‌های شاد انتخاب كنید.

۳٫ در زمان انتخاب كفپوش، نكاتی مانند ابعاد، رنگ، طرح و بافت آن را باید درنظر داشته باشید. توجه كنید زمانی كه بافت كفپوش زیاد است، بیشتر جرم می‌گیرد و نظافتش سخت‌تر می‌شود. البته استفاده از سرامیك‌های شیاردار در اطراف وان توصیه می‌شود، چراكه موقع خیس بودن كف حمام، این سرامیك‌ها امنیت بالاتری دارند و میزان سرخوردگی را كمتر می‌كنند. می‌توانید در بخشی از حمام از سرامیك‌های رنگی استفاده كنید تا هم فضا را تفكیك كنید و هم حمام جذاب‌تر شود. بهتر است رنگ اصلی حمام سفید باشد تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. تمامی رنگ‌ها در كنار رنگ سفید جلوه بهتری دارند.

478404 217 ۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

۴٫ از پادری پلاستیكی برای كف حمام استفاده كنید. همچنین میله‌هایی به‌عنوان دستگیره، روی دیواره‌های حمام نصب كنید. می‌توانید پیش از زمین خوردن، با گرفتن این میله‌ها تعادل خود را حفظ كنید. در یك حمام استاندارد، سكوهایی برای نشستن درنظر گرفته می‌شود. شما هم می‌توانید چنین فضایی را در حمام خلق كنید یا حتی از تعدادی چهارپایه متناسب و ضدآب با رنگ‌هایی متضاد از رنگ اصلی حمام كمك بگیرید.

۵٫ اضافه كردن فرورفتگی‌هایی در داخل دیوار حمام عالی است، حتی اگر قفسه به میزان كافی دارید. این فرورفتگی‌ها هم بسیار كاربردی هستند و می‌توان وسایل مختلفی را در آنها قرار داد. اگر از این دست فرورفتگی‌ها در دیوار حمام دارید، حتی می‌توانید گلدان‌های رنگی داخل آن قرار دهید. از قرار دادن وسایل خرده ریز و اضافی در داخل این فرورفتگی‌ها خودداری كنید. با این كار ظاهر حمام شما آشفته به‌نظر می‌رسد.

478405 623 ۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

۶٫ ارتفاع یك سر دوش باید با میانگین قد اعضای خانواده تنظیم شود. نه خیلی بلند و نه خیلی كوتاه. دوش باید فضاهای مختلفی از حمام را پوشش دهد، چراكه گاهی ممكن است بخواهید از سردوش درحالی كه روی سكو نشسته‌اید، استفاده كنید. بهتر است ابعاد و قطر یك سر دوش با ابعاد حمام همخوانی داشته باشد. نه خیلی بزرگ باشد تا آب به اطراف و دیوار حمام بپاشد و نه آنقدر كوچك باشد كه با فضای حمام تناسبی نداشته باشد.

۷٫  اگر از آینه قدی در حمام استفاده نمی‌كنید، ارتفاع آینه‌ها باید براساس بلندی قد شما انتخاب شود. یك خط دید میانگین برای افرادی كه قرار است از آینه‌ها استفاده كنند درنظر بگیرید تا مطمئن شوید كه این ارتفاع برای تمام افراد خانواده مناسب است. آینه‌ای در ابعاد متناسب و قابل دسترس هم باعث بزرگ‌تر نشان دادن حمام می‌شود و هم نشانه‌ای از یك حمام تمیز است. همیشه و بعد از حمام، آینه باید تمیز شود. برای جلوگیری از بخارگرفتن آینه در حمام، دست كفی از شامپوی‌تان را روی آینه بكشید تا در طول حمام، آینه بخار جذب نكند.

478406 206 ۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

۸٫  داشتن فضای قابل حركت در حمام بسیار مهم است. هیچ حمام شلوغی، زیبا نیست. حتی اگر از وان استفاده نمی‌كنید چه بهتر كه فضایی را هم به آن اختصاص ندهید. شاید داشتن مبلمانی اضافه در گوشه‌ای از پذیرایی جنبه تجملاتی داشته باشد اما حكم وان اضافه در حمام فقط كوچك نشان دادن فضا و كمتر شدن فضای حركتی است.

تكنیكی عمل كنید!

از اشتباهات رایج در دكوراسیون حمام، استفاده از چند طرح و نقش متفاوت برای كاشی‌ها است. بهترین راه، استفاده از حداكثر دو طرح متناسب از نظر رنگ، طرح و بافت در فضای حمام است. می‌توانید به جای استفاده از طرح‌های مختلف، از تكنیك رنگ غالب استفاده كنید.

478407 366 ۸ قدم تا ساختن حمامی كه مشابه ندارد

رنگ غالب، رنگی نیست كه در بزرگ‌ترین سطوح و به بیشترین میزان در محیطی به كار رفته، بلكه رنگی است كه بیش از بقیه رنگ‌ها نظر را به خود جلب می‌كند. مثلا ممكن است رنگ پایه و اصلی حمام شما سفید باشد، اما با استفاده از یك ردیف كاشی قرمز در دیوار حمام یا قرار دادن حوله‌هایی قرمز در قفسه‌ها، رنگ غالب حمام شما قرمز باشد. همیشه در نگاه اول، بقیه رنگ‌ها نسبت به رنگ غالب در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرند.

ارسال دیدگاه