کد خبر : 5933

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۶ زمان : ۸:۲۳

۸۷ نفر در حوادث ترافیکی فارس در نوروز ۹۴ جان باختند

محمد رضا عالی منش، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد، ۴۹ نفر در صحنه حادثه و ۳۸ نفر در بیمارستان جان باخته اند. وی ادامه داد: تعداد جان باختگان در صحنه حوادث ترافیکی استان فارس در نوروز ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت درصد افزایش داشته است. […]

محمد رضا عالی منش، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد، ۴۹ نفر در صحنه حادثه و ۳۸ نفر در بیمارستان جان باخته اند.
وی ادامه داد: تعداد جان باختگان در صحنه حوادث ترافیکی استان فارس در نوروز ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، هفت درصد افزایش داشته است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس ، شمار ماموریت های نوروزی حوادث ترافیکی این مرکز را دو هزار مورد بیان کرد و گفت: در تصادفات جاده ای این استان در نوروز ۹۴ در مجموع بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر مصدوم شدند.
او اضافه کرد: تعداد کل ماموریت های اورژانس فارس در نوروز ۹۴ در مقایسه با نوروز ۹۳، حدود ۱۴ درصد افزایش داشت.
عالی منش ادامه داد: همچنین شمار ماموریت های ناشی از حوادث ترافیکی استان فارس در مدت زمان یاد شده ۱۵ درصد کاهش و تعداد مصدومان ناشی از این حوادث ۱۱ درصد کاهش داشت.
وی، پرحادثه ترین جاده های فارس در ایام نورروز ۹۴ ، حاده شیراز- اصفهان بیان کرد و افزود: جاده های شیراز- فسا- بندرعباس و شیراز- کازرون- بوشهر، بیشترین تعداد حوادث ترافیکی جاده ای و بیشترین تعداد مصدومان را به خود اختصاص دادند.
او گفت: بیشترین فوتی های ناشی از حوادث ترافیکی نیز مربوط به جاده های شیراز- فسا- بندرعباس، شیراز- کازرون- بوشهر و شیراز- جم- عسلویه است.

**چهار فوتی در حوادث ترافیکی روز طبیعت در فارس

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس، با اشاره به انجام یک هزار و ۳۴۲ ماموریت در روز طبیعت (۱۳ فروردین) از سوی اورژانس این استان ، اظهار داشت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بیانگر ۵۰ درصد افزایش است.
عالی منش ادامه داد:در روز ۱۳ فروردین ۹۴ شاهد کاهش پنج درصدی تصادفات، کاهش ۱۹ درصدی تعداد مصدومان و کاهش حدود ۶۰ درصدی تعداد فوتی ها در مقایسه با همین روز در سال ۹۳ بودیم.

.

منبع : ایرنا

ارسال دیدگاه