کد خبر : 524270

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ زمان : ۹:۰۴

۵ خصلتی که روحانی موفق باید داشته باشد

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی، در جلسه روحانیون و مداحان که در هتل جواهر کربلا برگزار شد، اظهار داشت: در وسایل‌الشیعه آمده است:‌ عن الحسن عن الحسن عن الحسن عن الحسن عن الحسن علیه‌السلام: «ان اَحسَنِ الحُسن، الخُلُقِ الحَسَن.» که سلسله سند آن همه به نام حسن آمده […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف نجفی روحانی، در جلسه روحانیون و مداحان که در هتل جواهر کربلا برگزار شد، اظهار داشت: در وسایل‌الشیعه آمده است:‌ عن الحسن عن الحسن عن الحسن عن الحسن عن الحسن علیه‌السلام: «ان اَحسَنِ الحُسن، الخُلُقِ الحَسَن.» که سلسله سند آن همه به نام حسن آمده است و از امام حسن مجتبی علیه‌السلام نقل شده است.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: از این حدیث استفاده می‌شود که کلید موفقیت در اخلاق نیکوست. چنان که خداوند هم در آیه چهارم سوره مبارکه قلم در قرآن مجید می‌فرماید: وَإِنَّکَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِیمٍ.
حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با بیان این که روحانیون و مداحان به عنوان نمایندگان فرهنگی کاروان‌ها باید ۵ خصلت داشته باشند که همه‌شان با واژه «خوش» آغاز می‌شود، افزود: این ۵ خصلت، عبارت است: خوش‌خلقی، خوشرویی، خوش‌گویی، خوشبویی و خوش‌پوشی.
وی در تکمیل این گفته خود اظهار داشت: یک روحانی یا مداح که می‌خواهد کار فرهنگی بکند، نباید زود عصبانی شود، نباید اخمو باشد و نباید با تحکم برخورد کند. به جای این‌ها باید بشاش باشد و اگر حزن و اندوهی دارد، در قلبش نگه دارد.
در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حسین بهجتی (بازقندی) نکاتی درباره اهمیت خدمت کردن به زائران و نحوه راهنمایی آنان در مواقف شریف بیان کرد.
روحانیون و مداحان حاضر در جلسه نیز، پرسش‌های فقهی و برخی مسائل شرعی خاص را با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در میان گذاشتند و پاسخ آن را دریافت کردند.

منبع : حج
ارسال دیدگاه