کد خبر : 530441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ زمان : ۸:۰۰

۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

امیرحسین میرزایی: نمی‌دانیم چه حکمتی دارد که معمولا در بازی‌های ویدیویی، بازی کردن در نقش شخصیت‌های خلافکار، حس بهتری در مقایسه با ایفای نقش به جای شخصیت‌های خوب دارد.  هر چه باشد کار درست و صحیح را که در دنیای واقعی هم می‌توانیم انجام دهیم. اگر خلافکار بودن لذت‌بخش نبود که مجموعه‌ی Grand Theft Auto […]

امیرحسین میرزایی: نمی‌دانیم چه حکمتی دارد که معمولا در بازی‌های ویدیویی، بازی کردن در نقش شخصیت‌های خلافکار، حس بهتری در مقایسه با ایفای نقش به جای شخصیت‌های خوب دارد. 

هر چه باشد کار درست و صحیح را که در دنیای واقعی هم می‌توانیم انجام دهیم. اگر خلافکار بودن لذت‌بخش نبود که مجموعه‌ی Grand Theft Auto یکی از بهترین بازی‌ها نمی‌شد!

700624 875 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

با این حال، پس از این همه بازی که در آن از دست پلیس فرار می‌کردیم، هر از گاهی هم بد نیست در نقش یک قهرمان خوب قرار بگیریم. بالاخره باید آن همه تاثیر منفی که از بازی در نقش خلافکارها گرفته بودیم را به طریقی خنثی کنیم.

در تاریخ بازی‌های ویدیویی تعداد کمی بازی وجود دارند که در آن‌ها باید در نقش یک پلیس به ایفای نقش بپردازید. شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، تعداد زیادی از شخصیت‌هایی که چندین سال است با آن‌ها بازی می‌کنید، پلیس هستند، اما روح‌تان از این ماجرا خبردار نیست. 

به هر حال برای سوژه‌ی ۵ برتر این قسمت، تصمیم گرفتیم سراغ بهترین پلیس‌های بازی‌های ویدیویی برویم. بعضی از پلیس‌هایی که انتخاب کرده‌ایم، همیشه کارشان درست بوده و هیچ‌وقت تسلیم سختی‌های زمانه و حتی آدم‌بدها نشده‌اند.

اما تعدادی هم پلیس وجود دارند که نتوانسته‌اند در برابر سختی‌ها مقاومت کنند؛ هر چند که در انتهای داستان مثل همه‌ی قصه‌های پایان خو‌ش‌دار،‌ به راه آمده‌اند و تمام تلاش‌شان را برای از بین بردن نیروهای شر قصه به کار برده‌اند.

در ادامه می‌توانید پنج پلیس برتر را از دید ما ببینید. مطمئنا شخصیت‌های پلیس دیگری هم هستند که در ذهن و خاطر شما جای گرفته‌اند. در بخش نظرات از آن‌ها برای ما و دیگران بگویید.


۵٫ Tequila

700625 416 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

کارآگاه «تکیلا» (Tequila)‌ را برای اولین بار در فیلم Hard Boiled دیدیم. این فیلم که یکی از دلایل اصلی معروفیت زیاد «جان وو» است، پلیسی را به تصویر می‌کشد که برای رسیدن به هدف‌اش، از خراب کردن و کشتن هر چیزی که جلوی‌اش ظاهر می‌شود، دریغ نمی‌کند. شخصیت تکیلا را در بازی Stranglehold برای دومین بار و آن هم پس از ۲۰ سال دیدیم. 

تکیلا یکی از آن شخصیت های باحال بازی‌های ویدیویی است. او کت و شلوار می‌پوشد و عینک آفتابی می‌زند. از همه مهم‌تر اینکه با حرکاتی تخیلی از در و دیوار بالا می‌رود و به همه جا شلیک می‌کند.
‌‌‌‌


۴٫ Lei Wulong

700626 643 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

شخصیت «لی وولانگ» مجموعه بازی‌های تکن را یک جورهایی از روی جکی چان ساخته‌اند. جکی چان هم که تا دل‌تان بخواهد فیلم هنگ کنگی بازی کرده و در آن‌ها پلیس بوده است. 

لی وولانگ در عین اینکه یک پلیس درست و حسابی است، مثل جکی چان هم شخصیتی کمیک و کمدی دارد. وولانگ هم‌چنین به جای اسلحه، سبک مبارزه‌ی خاص خود را دارد. همین موضوع به تنهایی او را از سایر شخصیت‌های لیست‌مان متفاوت می‌کند.
‌‌‌‌‌‌


۳٫ Leon S. Kennedy

700627 920 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

«لیون کندی» یکی از سالم‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. لیون از همان ابتدا بدون اینکه به فکر خودش باشد، به دنبال نجات شهر، دوستان و حتی زامبی‌ها بوده است! این موضوع کمی لیون کندی را بی‌مزه کرده، اما داستان پر پیچ و خم رزیدنت اویل کاری کرده است تا لیون در ذهن‌مان باقی بماند.

البته مثل بیشتر داستان‌های شرقی، لیون کندی را به دلیل فامیل‌بازی‌های داستان رزیدنت اویل به یاد داریم. لیون توانسته است از یک پلیس معمولی، به تدریج در مجموعه‌ی رزیدنت اویل به مامور مخفی هم تبدیل شود.


۲٫ Cole Phelps

700628 461 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

«کول فلپس» یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های پلیس در بازی‌های ویدیویی است. فلپس برای این مهم است که بازی‌کننده از همان ابتدای پلیس شدن‌اش (سوت زدن سر چهارراه‌ها و خیابان‌ها) تا تبدیل شدن‌اش به یک کارآگاه کارکشته را دنبال می‌کند.

تمام مراحل پیشرفت فلپس را هم قدم به قدم خودمان طی می‌کنیم و در جریان بازی تمام فوت و فن‌های پلیسی را درست همانطور که باید انجام می‌دهیم. خوب یا بد بودن فلپس و توانایی‌های کارآگاهی‌اش به بازی‌کننده و نحوه‌ی بازی او ربط دارد. 

کول فلپس به این دلیل مهم است که گیمر شخصیت خودش را روی او بازتاب می‌دهد؛ وگرنه پس‌زمینه‌ی داستانی شخصیت او و پایان‌اش یکی از بدترین داستان‌هایی است که تا به حال شنیده‌ایم.


۱٫ Max Payne

700629 957 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

بدون شک «مکس پین» بهترین شخصیت پلیسی است که تا به حال در یک بازی دیده‌ایم. داستان تراژیک مکس قرار نیست به راحتی از یادمان برود. او تمام مدت در سه بازی به دنبال نجات دور و اطرافیان‌اش است و بدون استثنا در تک تک تلاش‌های‌اش هم شکست می‌خورد. 

به عبارتی شخصیت‌های فرعی اگر با دیدن مکس به‌جای اینکه از او تقاضای کمک کنند، تا می‌توانند از این پلیس خسته فاصله بگیرند، شانس زنده ماندن‌شان بیشتر می‌شود!

مکس در طول سه بازی بهترین دیالوگ‌هایی که تا به حال شنیده‌اید را مقابل‌تان می‌گذارد. تمام این‌ها به کنار مکس مهارت زیادی هم در استفاده از اسلحه و جاخالی دادن دارد که او را برای ساختن مکانیک‌های مختلف یک بازی مناسب می‌کنند.


انتخاب ویژه: Commissioner Gordon

700630 531 ۵+۱ پلیس برتر دنیای بازی‌ها

رییس پلیس گوردون یا همان جیمز گوردون را به این دلیل در انتخاب ویژه آورده‌ایم که ریشه‌ی گیمی ندارد. گوردون با تمام پلیس‌های شهر گاتام فرق دارد.

در حالی که تمام پلیس‌های شهر گاتام فاسد شده‌اند و با خلافکارها همکاری می‌کنند، گوردون تنها کسی است که سالم باقی مانده. 

گوردون یک تنه به بتمن در انجام کارهای پلیسی‌اش کمک می‌کند. فراموش هم نکنیم که باربارا که دختر گوردون است، یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های این مجموعه است.

منبع : مجله دی‌جی کالا
ارسال دیدگاه