کد خبر : 530796

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ زمان : ۱۶:۰۰

۳۹ بازرگان ترکیه از روسیه «اخراج» شدند

در ادامه تنش‌ها بین مسکو و آنکارا، مقامات روسی ۳۹ بازرگان ترکیه‌ای را از روسیه اخراج کردند. روز سه شنبه بود که دو جنگنده اف ۱۶ ترکیه به سوخو ۲۴ روسیه در سوریه حمله و آن را سرنگون کردند؛ اقدامی که به ادعای آنکارا به دلیل نقض حاکمیت ترکیه و بی اعتنایی سوخو به هشدارها […]

در ادامه تنش‌ها بین مسکو و آنکارا، مقامات روسی ۳۹ بازرگان ترکیه‌ای را از روسیه اخراج کردند.

روز سه شنبه بود که دو جنگنده اف ۱۶ ترکیه به سوخو ۲۴ روسیه در سوریه حمله و آن را سرنگون کردند؛ اقدامی که به ادعای آنکارا به دلیل نقض حاکمیت ترکیه و بی اعتنایی سوخو به هشدارها انجام شد.

مقامات دولت روسیه با رد ادعاهای همتایان ترکیه‌ای خود تاکید کردند که این هواپیما در سوریه مشغول ماموریت مقابله با تروریست‌ها بود و ولادیمیر پوتین هم با هشدار درباره عواقب این اقدام برای آنکارا، گفت ترکیه «از پشت خنجر» زده است.

مقامات روس در حالی که هشدارهایشان به آنکارا درباره عواقب حمله به سوخو ۲۴،‌ امروز پنجشنبه تعدادی از بازرگانان ترکیه‌ای را از روسیه اخراج کردند.

به گزارش رویترز، ۳۹ بازرگان ترکیه‌ای که برای شرکت در کنفرانسی درباره موضوعات مربوط به کشاورزی به روسیه آمده بودند، ابتدا دستگیر و سپس از کشور اخراج شدند.

مقامات روس دلیل این اقدام را عدم داشتن ویزای تجاری از سوی این افراد عنوان کردند. این بازرگانان با ویزای توریستی به روسیه آمده بودند.

به نظر می‌رسد تنش‌ها بین مسکو و آنکارا ادامه خواهد یافت چرا که همین امروز ولادیمیر پوتین در اظهاراتی درباره سرنگون شدن سوخو ۲۴ تاکید کرد که ترکیه هنوز بابت این مساله از روسیه عذرخواهی نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه