کد خبر : 531188

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ زمان : ۸:۰۳

یک سوم بناهای آموزشی در کشور فرسوده‌ است

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور گفت: حدود یک سوم بناهای آموزشی کشور فرسوده بوده و برای استفاده نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند. مرتضی رئیسی ظهر امروز در مراسم افتتاح خوابگاه شبانه روزی دخترانه دلیجان با اشاره به طرح‌های نیمه تمام آموزشی اظهار داشت: در مجموعه پروژه‌های آموزشی کشور ۵ هزار و ۴۰۰ طرح […]

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور گفت: حدود یک سوم بناهای آموزشی کشور فرسوده بوده و برای استفاده نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند.

مرتضی رئیسی ظهر امروز در مراسم افتتاح خوابگاه شبانه روزی دخترانه دلیجان با اشاره به طرح‌های نیمه تمام آموزشی اظهار داشت: در مجموعه پروژه‌های آموزشی کشور ۵ هزار و ۴۰۰ طرح نیمه‌کاره در حال تکمیل است.

وی افزود: طرح‌های نیمه کاره آموزش و پرورش در کل کشور وجود دارد که تکمیل و بهره‌برداری از آنها به ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور تصریح کرد: خوشبختانه در کنار اعتبارات دولتی، خیران به کمک نوسازی مدارس آمده و تکمیل برخی پروژه‌ها را بر عهده گرفته‌اند.

رئیسی ادامه داد: خیران حوزه آموزش کشور در تامین اعتبار برای تکمیل ۱۱۰۰ طرح آموزشی را بر عهده گرفته و مشارکت آنان در این مورد باید افزایش یابد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات حوزه آموزش به غیر از اعتبار برای تکمیل پروژه‌ها، یک سوم از بناهای آموزشی کشور فرسوده بوده و باید بازسازی و مقاوم‌سازی شوند.

رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور عنوان داشت: تعداد خیران مدرسه‌ساز کشور ۲۵ هزار نفر بوده که حضور و مشارکت گسترده آنها بسیاری از مشکلات حوزه نوسازی و تجهیز مدارس را حل کرده است.

رئیسی افزود: خیران در ساخت و توسعه مدارس بسیار سهیم بوده به طوری که با حضور خیران از پس از انقلاب تاکنون ۹۷ هزار کلاس درس احداث شده است.

وی تصریح کرد: به غیر از ساخت مجتمع‌های آموزشی، برای تخریب و نوسازی مدارس، تامین سامانه گرمایشی، تکمیل طرح‌های خیرساز و مشارکتی و تکمیل پروژه‌های ورزشی مدارس کشور، یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه