کد خبر : 529628

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۲:۰۰

یافته‌های جدید درباره اعتماد‌به‌نفس کودکان

پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور می شود، اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به طور کامل شکل می گیرد. محققان آمریکایی می گویند کودکان زمانی که پنج ساله می شوند، از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است. تاکنون گمان می رفت که کودکان […]

هوش کودک یافته‌های جدید درباره اعتماد‌به‌نفس کودکان

پژوهشگران دریافتند که برخلاف آنچه تصور می شود، اعتماد به نفس کودکان تا سن پنج سالگی به طور کامل شکل می گیرد.
محققان آمریکایی می گویند کودکان زمانی که پنج ساله می شوند، از احساس اعتماد به نفسی برخوردار هستند که به لحاظ تکامل با بزرگسالان قابل مقایسه است.
تاکنون گمان می رفت که کودکان تا پیش از رسیدن به سنی که به دبستان بروند، کم سن و سال هستند و نمی توانند احساس منفی و یا مثبت نسبت به خود داشته باشند.
با توجه به این که اعتماد به نفس معمولا در سراسر طول عمر فرد تقریبا ثابت باقی می ماند، نتیجه این مطالعه مبنی بر شکل گیری این ویژگی شخصیتی مهم پیش از سن مهد کودک اهمیت دارد.
‘داریو کونک’ از دانشگاه واشنگتن که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، گفت: بررسی ما نشان می دهد حسی که کودکان به خود دارند، پیش از رسیدن به مرحله دبستان ایجاد می شود.
محققان با مطالعه روی ۲۰۰ کودک پنج ساله متوجه شدند که اعتماد به نفس در این کودکان کم سن و سال به حدی رسیده است که می توان آن را اندازه گرفت.
یافته های این مطالعه نشان می دهد که اعتماد به نفس و یا داشتن حس خوب و یا بد درباره خود، یک احساس بنیادین و نگاهی اجتماعی است که کودکان آن را با خود به مدرسه می برند، نه این که در مدرسه فرا بگیرند.
محققان خاطرنشان کردند: به نظر می رسد اعتماد به نفس نقش مهمی در چگونگی تشکیل هویت های مختلف اجتماعی توسط کودکان دارد.
یافته های این مطالعه بر اهمیت پنج سال اول زندگی به عنوان پایه و یک زیربنا برای زندگی تاکید می کند.
یافته های این مطالعه در مجله Experimental Social Psychology منتشر شده است.

منبع : فرارو
ارسال دیدگاه