کد خبر : 524012

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۰ زمان : ۲۱:۰۰

یاران مشایی جایگزین یاران احمدی نژاد

افکار نیوز : اولین حاشیه همایش غیبت مشایی در ساختمان متعلق به خودش بود این غیبت و عدم حضور محل سوال و پرس و جوی برخی از حاضرین بود اما کسی جواب درستی نداشت که بدهد. گویا این فرد پرحاشیه دولت سابق برای جلوگیری از حاشیه سازی ها، خود را از شرکت در مراسم محروم ساخت. […]

افکار نیوز : اولین حاشیه همایش غیبت مشایی در ساختمان متعلق به خودش بود این غیبت و عدم حضور محل سوال و پرس و جوی برخی از حاضرین بود اما کسی جواب درستی نداشت که بدهد. گویا این فرد پرحاشیه دولت سابق برای جلوگیری از حاشیه سازی ها، خود را از شرکت در مراسم محروم ساخت.
البته دست های پنهان او در همه جای مراسم در شکل و محتوا و اداره کارگروها کاملا مشهود بود چرا که  اداره کار گروه استانها توسط مجید امیدی شهرکی، کارگروه فرهنگ و اندیشه توسط علی اکبر جوانفکر و کارگروه پشتیبانی توسط ابوالحسن فقیه اداره می شد که همگی از نیروها و یاران نزدیک مشایی به شمار می روند.
– این همایش با سخنرانی محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق پیرامون «نشست سراسری تبئین مبانی و اندیشه های انقلاب اسلامی و امام(ره) آغاز و نهایتا با جمبندی رئیس جمهور سابق پایان یافت.
وی با انتقاد جدی از منتقدین خود گفت: شمیشر داران ما را با شمشیر و نیزه داران ما را با نیزه می زنند که با بیان این جمله خواست تعریف جدیدی از مظلومیت خود در افکار عمومی ارائه کند.
احمدی نژاد همچنین خود را فرد مبارزه با آمریکا عنوان کرد و گفت: طرف اصلی ما آمریکاست و به سخنان بیهوده معترضین اعتنایی نمی کنیم.
رئیس جمهور سابق در همین راستا و برای تبیین بهتر اظهارات خود مثالی زد و گفت: «طرف رفته تو یک محل یقه لات محل را گرفت و با او درگیر شد. یک موفنگی هم اومده خودش را اویزون اون کرد. اخه موفنگی تو چی میگی؟».
– شنیدن زمزمه هایی مبنی بر «یاران مشایی بجای یاران احمدی نژاد» حاشیه دیگر این همایش ۴۵۰ نفره بود. گویا از برخی یاران مشایی به اسم یاران احمدی نژاد برای حضور در این مراسم دعوت بعمل آمد و در همین راستا غیبت برخی یاران و مدیران اصلی احمدی نژادی دراستانها کاملا مشهود بود.
مسئولین و مدیران استان هایی چون مازندران، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهکلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، کردستان، گیلان، گلستان و قزوین از جمله دعوت نشده ها و یا معترضین به دعوت یاران مشایی بجای یاران احمدی نژاد در این همایش بودند.
– سخنرانی خسرو معتضد نیز یکی دیگر از حاشیه های این مراسم بود. وی در سخنرانی خود تلاش داشت تا با بیان نکاتی از تاریخ امیر کبیر و مقایسه آن احمدی نژاد، اینگون القا کند که هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد همچون دوران حکومت امیرکبیر بوده و وی امیر کبیر ایران است.
– گرچه در این مراسم از هیچ خبرنگاری برای پوشش خبری و تصویری دعوت بعمل نیامد، اما تیم رسانه ای مشایی مستقر در روزنامه ایران در دولت دهم کارهای پذیرش مدعوین و عملیات رسانه ای آنرا برعهده داشتند و بعضا مشاهد می شد که برخی افراد اخباری را به منابع خود در بیرون مخابره می کنند.
– علی رغم اعلام قبلی برای حضور رستم قاسمی وزیر نفت دولت احمدی نژاد وی در این مراسم حاضر نشد.
– زمزمه ها و درگوشی های بازداشت بقایی که در افطاری احمدی نژاد در ماه مبارک رمضان امسال حاشیه آن مراسم بود، در این همایش هم بخشی از حاشیه ها را به خود اختصاص داد که برخی از حاضرین پیگیر آخرین وضعیت وی بودند.
– احمدزاده کرمانی که معاون سازمان میراث احمدی نژاد در اوخر دولت دهم بود و از منتقدین جدی احمدی نژاد در انتخابات سال ۹۲ شده بود، در این همایش حضور داشت.
– عبدالرضا داروری مدیر صندوق بازنشستگی مس کرمان در دولت احمدی نژاد که همکاری با یاران هاشمی رفسنجانی در کارنامه وی دیده می شود و در سال ۸۴ یادداشت نویس حامی هاشمی رفسنجانی بود در این همایش حضوری فعال داشت.
– سیدمجتبی ثمره‌هاشمی، غلامحسین الهام، علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجید نامجو وزیر سابق نیرو، سیدشمس‌الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد، مهدی غضنفری وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، خسرو معتضد، مرتضی تمدن استاندار سابق تهران، علی‌اکبر جوانفکرمدیرعامل سابق ایرنا و مشاور رئیس جمهور، امیرخانی یکی از مسئولین دولتسابق که حضور وی در یک وزارتخانه حاشیه هایی ایجاد کرده بود و بهروز مرادی از جمله چهره های حاضر در این همایش بودند.

ارسال دیدگاه