کد خبر : 523746

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ زمان : ۱۸:۰۰

یارانه یک میلیون نفر حذف شد

تسنیم : سید ابوالحسن فیروزآبادی ، درباره میزان دقیق حذف‌شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند. وی در پاسخ به این سؤال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه ۶میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می‌شود یا خیر، گفت: […]

تسنیم : سید ابوالحسن فیروزآبادی ، درباره میزان دقیق حذف‌شدگان از فهرست یارانه بگیران، گفت: تاکنون بیش از یک‌میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که طبق قانون دولت موظف است تا پایان سال جاری، یارانه ۶میلیون ثروتمند را حذف کند،‌ آیا این رقم محقق می‌شود یا خیر، گفت: وزارت کار با همکاری سازمان هدفمندی مشغول شناسایی افراد غیرمشمول است و تلاش می‌کند قانون را اجرایی کند.

پیگیری کردیم، اموات یارانه نمی‌گیرند

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره “آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان نشان می‌دهد که کماکان اموات هم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند، این موضوع را چگونه پیگیری کردید؟” افزود: اینکه اموات یارانه دریافت می‌کنند صحت ندارد. بررسی‌های دقیقی را انجام دادیم، در تماس مستمر با سازمان ثبت احوال هستیم و تمام اموات را پس از اعلام ثبت احوال از لیست دریافت یارانه حذف می‌کنیم. اطلاعاتی در این زمینه به ما رسیده بود که ستاد هدفمندی یارانه‌ها با دقت این موضوع را پیگیری کرد، اما چنین موضوعی صحت ندارد.

ارسال دیدگاه