کد خبر : 531086

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ زمان : ۸:۰۰

یاد‌داشت: رونالدو در لیست توپ طلا اضافه است

فهرست نهایی توپ طلا روز گذشته منتشر شد  مانند چند سال اخیر، کریس رونالدو لیونل مسی در این فهرست حضور دارند و این بار نیمار با آنها برای کسب این جایزه رقابت می کند. رونالدو پارسال در این رابطه گفته بود:” من و مسی، هر سال زوریخ حضور خواهیم داشت.” با این حال، به نظر […]

فهرست نهایی توپ طلا روز گذشته منتشر شد  مانند چند سال اخیر، کریس رونالدو لیونل مسی در این فهرست حضور دارند و این بار نیمار با آنها برای کسب این جایزه رقابت می کند. رونالدو پارسال در این رابطه گفته بود:” من و مسی، هر سال زوریخ حضور خواهیم داشت.” با این حال، به نظر می‌رسد که رونالدو امسال کمی خوش شانس بوده که توانسته در جمع ۳ بازیکن برتر قرار بگیرد. نیمار معتقد بودکه سه نفر پایانی، باید از بارسلونا انتخاب می‌شدند که فصل گذشته توانست سه گانه را فتح کند.

01078535 یاد‌داشت: رونالدو در لیست توپ طلا اضافه است

او گفته بود:” فکر می‌کنم شایسته حضور در جمع ۳ نفر برتر هستم. دوست داشتم که مثلث من ، مسی و سوارز به خاطر تاریخی که با هم می‌سازیم باید در لیست سه نفر نهایی قرار می‌گرفتیم.”
البته که باید این اتفاق می‌افتاد. توپ طلا به عملکرد بازیکن از یک تاریخ مشخص تا یک تاریخ مشخص تعلق می‌گیرد. در حالی که تیم انریکه در اواخر سال ۲۰۱۴ در فرم خوبی قرار گرفت، در تمام طول سال ۲۰۱۵ عملکرد بسیار خوبی داشت و موفق شد لالیگا، کوپا دل ری و چمپیونزلیگ را کسب کند. سه جامی که باعث شد بارسا به اولین تیمی تبدیل شود که موفق شده دو بار سه گانه کند و در کسب این دستاورد، مثلث مسی، سوارز و نیمار نقش بزرگ و مهمی داشتند. این مثلث، در سال ۲۰۱۵، ۱۲۵ گل برای بارسا به ثمر رساند و به نظر می‌رسد این روند در سال جدید نیز ادامه پیدا می‌کند.

01078536 یاد‌داشت: رونالدو در لیست توپ طلا اضافه است

این در حالیست که رئال مادرید در سال ۲۰۱۵، ۱۰۸ گل به ثمر رسانده و با وجود سال ۲۰۱۴ که آنها موفق‌ترین فصل تاریخشان را با کسب ۴ جام رقم زدند، دچار افت شدیدی در سال ۲۰۱۵ شدند.
شاگردان کارلو آنچلوتی فصل ۱۱۵-۲۰۱۴ را با ۲۲ پیروزی پیاپی شروع کردند ولی بعد از ورود به سال ۲۰۱۵، با شکست ۴-۰ مقابل اتلتیکو، شرایط عوض شد و رئال دچار افت شدیدی شد. اوضاع برای رئال و رونالدو بدتر هم شد، وقتی که پس از شکست تلخ در دربی، او و هم‌تیمی هایش به صورت مخفیانه یک جشن تولد برگزار کردند که توسط مطبوعات لو رفت و با واکنش تند هواداران رئال روبرو شد.
پس از کسب سومین توپ طلا و دومین توپ طلا ی پیاپی، فرم رونالدو به شدت دچار افت شد و در نهایت، رئال هم در پی افت رونالدو، از مسیر پیروزی خارج شد و این روند به حدی رو به سقوط بود که در پایان فصل، آنچلوتی از نیمکت رئال اخراج شد. تاثیر افت او، بیشتر روی آمار گلزنی اش بود. از خود گذشتگی او برای تیم کاهش پیدا کرده بود، مخصوصا در بازی‌های بزرگ.
خولیو سالیناس ، مهاجم سابق اسپانیا در این رابطه می‌گوید:” رونالدو انگیزه ندارد. او خوشحال نیست و این را نشان می‌دهد.”

01078534 یاد‌داشت: رونالدو در لیست توپ طلا اضافه است

با وجود اینکه او در این فصل به بهترین گلزن تاریخ رئال مادرید تبدیل شده و مقابل تیم‌های اسپانیول، مالمو، شاختار، لوانته، سلتاویگو، لاس پالماس و ایبار، ۱۶ گل به ثمر رسانده و البته این ۱۶ گل برای تیمش بسیار مهم بوده، ولی او در بازی‌های بزرگ مثل دیدار بارسا، اتلتیکو، پاری سن ژرمن و سویا کاملا کم فروغ بوده و نتوانسته درخششی داشته باشد.
در همین حال، نیمار و سوارز هفته به هفته به گلزنی ادامه دادند و حتی با وجود غیبت مسی، آنها توانستند درخشش فوق‌العاده ای داشته باشند تا در نهایت نیز رئال را ۴-۰ در برنابئو شکست دادند. آن بازی ثابت کرد که بارسا چگونه بر اسپانیا سلطه دارد و پیروزی ۶-۱ مقابل رم نیز این برتری را در اروپا نشان داد. بسیاری معتقدند که تنها بایرن مونیخ توانایی متوقف کردن آنها در چمپیونزلیگ را دارد.
هر چند که توانایی بالای انریکه و عملکرد خوب اینیستا، راکیتیچ، بوسکتس، پیکه، براوو و باقی بازیکنان، تاثیر بسیاری در قهرمانی‌های بارسا داشته ولی نباید فراموش کرد که مسی، نیمار و سوارز، ستاره‌های بی بدیل بارسا بوده اند و هر سه در ژانویه باید در زوریخ حاضر می‌بودند.

01078537 یاد‌داشت: رونالدو در لیست توپ طلا اضافه است

این رونالدو است که با اینکه در دو سال اخیر، با شایستگی توپ طلا را کسب کرده و در سال گذشته کفش طلا را به دست آورده و به آقای گل تاریخ رئال هم تبدیل شده، ولی هم از لحاظ موفقیت های تیمی و هم عملکرد انفرادی، حتی با استانداردهای خودش هم فاصله دارد و جایش در بین ۳ نفر پایانی لیست توپ طلا، اضافه است.

بن هیوارد-سایت گل
ترجمه: روزبه مهری
منبع : ورزش 3
ارسال دیدگاه