کد خبر : 525055

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ زمان : ۸:۰۰

یادگیری در کودکان بیش فعال

پرسش : کودک من پسر ۴ ساله است. تشخیص بیش فعالی داده اند قرص ریتالین مصرف می کند. (حدود ۴ ماهه) تا قبل از قرص کلمات را خیلی سریع می گفت به طوری کمتر کسی متوجه حرف هایش می شد. اصلا نمی توانست رنگ ها را یاد بگیرد یا شعر بخواند. البته پسر من تا […]

کودک بیش فعال یادگیری در کودکان بیش فعال

پرسش :

کودک من پسر ۴ ساله است. تشخیص بیش فعالی داده اند قرص ریتالین مصرف می کند. (حدود ۴ ماهه) تا قبل از قرص کلمات را خیلی سریع می گفت به طوری کمتر کسی متوجه حرف هایش می شد. اصلا نمی توانست رنگ ها را یاد بگیرد یا شعر بخواند. البته پسر من تا سن ۲ سالگی پیشرفت خوبی داشت. حتی شعر هم می خواند ولی بعد از ۲,۵ سالگی گویا توقف رشد داشت و اصلا دیگر کلماتش مفهوم نبود و شعر هایی هم که بلد بود را فراموش کرده بود. البته الان ۲ تا شعر یاد گرفته در ضمن به محیط اطراف و دستور های ما تقریبا بی توجه است و یا مثل هم سالانش سوال نمی پرسد و کنجکاو نیست دایره لغاتش هم محدود است و با اطرافیان خود خیلی کم ارتباط می گیرد. آیا احتیاج به گفتار درمان دارد؟

پاسخ :

این موضوع باید توسط متخصصی که فرزندتان را بررسی کرده، تشخیص گذاری شود. اما توصیه می‌کنم تنها بر مصرف دارو تاکید نکنید. احتمال قوی موضوعاتی در روابط شما و فرزندتان، هست که بایست تغییر کند. این تغییرات در طولانی مدت روی رفتار فرزند شما تاثیر خواهد گذاشت. مضاف بر اینکه توصیه می کنم یک نورولوژیست فرزندتان را معاینه نماید.

ارسال دیدگاه