کد خبر : 4988

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ زمان : ۷:۰۰

گیاهان بهترین راه درمان

جینکو بیلوبا یا درخت معبد یک درخت چینی است که در ایران هم پرورش داده می‌شود. جینکو یکی از قدیمی ترین گیاهان موجود در جهان است که ارتفاع آن گاهی تا ده متر نیز می‌رسد. شکوفه های آن که به رنگ سبز روشن است معمولاً در شبهای بهاری باز می‌شود و پس از بازشدن می‌افتد. […]

جینکو بیلوبا یا درخت معبد یک درخت چینی است که در ایران هم پرورش داده می‌شود. جینکو یکی از قدیمی ترین گیاهان موجود در جهان است که ارتفاع آن گاهی تا ده متر نیز می‌رسد. شکوفه های آن که به رنگ سبز روشن است معمولاً در شبهای بهاری باز می‌شود و پس از بازشدن می‌افتد.

به این دلیل معمولاً گلهای آن به ندرت روی درخت دیده می‌شود. کارشناسان گیاه درمانی و پزشکان اروپا از اوایل قرن بیستم به کاربردهای پزشکی این گیاه پی برده و در سطح گسترده ای آن را در نسخه های پزشکی وارد کرده اند.

بر اساس مطالعات انجام شده عصاره برگ گیاه در درمان اختلالات مغزی و عروقی از نوع ملایم تا متوسط سندروم آلزایمر و فراموشی با علائم کاهش حافظه، اختلال در تمرکز حواس، افسردگی، سردرد، و تخفیف علایم مشابه در بیماری آلزایمر کاربرد دارد.

همچنین این عصاره در درمان بیماران مبتلا به ناراحتی‌های انسداد عروق محیطی از جمله بیماریهای گوش داخلی مانند وزوز و سرگیجه قابل استفاده است.

از دیگر موارد استفاده عصاره می‌توان به بهبودی اختلالات نعوظ در مردان اشاره کرد. لازم به ذکر است که سازمان بهداشت جهانی موارد استفاده مذکور را مورد تأیید قرار داده است.

 

دکتر پیروز شیخ رضایی

ارسال دیدگاه