کد خبر : 526481

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ زمان : ۸:۰۰

گوشی‌های هوشمند، کارکنان سامسونگ را از «نون خوردن» انداختند

به دلیل عملکرد ضعیف مالی سامسونگ، این شرکت مجبور به کاهش کارکنان کره ای خود شد. HTC از رتبه بندی بازار بورس تایوان پایین آمد و سرو کله Android Pay در ایالات متحده پیدا شد. به گزارش هم رسان، در هفته گذشته اخبار مختلفی منتشر شد که به نحوی به سیستم عامل اندروید مربوط بود. […]

به دلیل عملکرد ضعیف مالی سامسونگ، این شرکت مجبور به کاهش کارکنان کره ای خود شد. HTC از رتبه بندی بازار بورس تایوان پایین آمد و سرو کله Android Pay در ایالات متحده پیدا شد. به گزارش هم رسان، در هفته گذشته اخبار مختلفی منتشر شد که به نحوی به سیستم عامل اندروید مربوط بود. برخی از اخبار به شرح زیر است:

HTC از TWSE 50 تایوان حذف شد
مدتی است که مشکلات مالی گریبان گیر HTC شده و باعث گردیده تا این شرکت از TWSE 50 حذف شود. TWSE 50، لیست بورس اوراق بهادار تایوان است که از بیش از پنجاه عدد از بزرگ‌ترین شرکت‌های تایوان تشکیل شده است. HTC یک شرکت تایوانی است و بدون شک این مسئله برای این شرکت خجالت آور تلقی می‌شود.

تأثیر فروش گوشی‌های هوشمند بر اخراج کارکنان سامسونگ
شرکت سامسونگ به دلیل فروش ضعیف گوشی‌های هوشمند، مجبور به اخراج کارکنانش شده است. با وجود ارائه گلکسی نوت ۵ و S6 آج پلاس، خرید و فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ به میزانی کاهش یافته آ که این شرکت به ناچار ۱۰ درصد از کارکنان کره ای خود را اخراج کرد. همچنین این شرکت، هزینه‌های عملیاتی خود تا سال آینده را تا ۵۰ درصد کاهش داده تا بتواند اوضاع موجود را کنترل کند. برای مدتی طولانی، سامسونگ شماره یک گوشی‌های اندروید OEM بوده اما شرایط فعلی ضربه ای بزرگ به آن زده است.

سونی: با گوشی‌های ما زیرآبی نروید!
یکی دیگر از خبرهای داغ مربوط به سونی و گوشی‌های ضد آب اکسپریای آن است. این شرکت برای به دست آوردن گواهینامه ضد آب بودن گوشی‌های خود، از پس آزمایشات سختی برآمده است. شاید مطرح کردن این عنوان که گوشی خود را در زیر آب استفاده کنید به منظور بازاریابی بیشتر برای این گوشی‌ها بوده است. سیاست این شرکت تصریح می‌کند اگر چه برخی از گوشی‌های اکسپریا در واقع ضد آب هستند اما صاحبان آن‌ها نباید این گوشی‌ها را در زیر آب استفاده کنند. شرایط جدید برای Xperia Z5 نشان می‌دهد امتیاز ضد آب بودن این گوشی، تحت تنظیمات آزمایشگاهی به دست آمده و صاحبان این گوشی‌ها نباید این عمل را در خانه (یا هر جای دیگری) امتحان کنند.

پای Andoid Pay به آمریکا هم رسید
عنوان تجاری سیستم پرداخت از طریق تلفن همراه گوگل به ایالات متحده نیز راه پیدا کرد. سرانجام Android Pay جایگزین Google Wallet، برای پرداخت از طریق تلفن همراه شد. به گفته این شرکت، Android Pay، در میلیون‌ها فروشگاه خرده فروشی مهم مانند مک دونالد پذیرفته خواهد شد.

گوشی هوشمند گوشی‌های هوشمند، کارکنان سامسونگ را از «نون خوردن» انداختند

منبع : رسانه آموزش نوین ( هم‌رسان )
ارسال دیدگاه