کد خبر : 529680

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۱۸:۰۰

گفتگوی اوباما و نتانیاهو درباره اجرای برجام

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد: اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از موضوعات مورد بحث در دیدار آتی رییس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر اسراییل خواهد بود. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقامات ارشد دولت آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کردند باراک اوباما، رییس‌جمهور این کشور و بنیامین نتانیاهو قرار […]

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد: اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ از موضوعات مورد بحث در دیدار آتی رییس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر اسراییل خواهد بود.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقامات ارشد دولت آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کردند باراک اوباما، رییس‌جمهور این کشور و بنیامین نتانیاهو قرار است درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، اوضاع سوریه و مناقشه فلسطینی‌ها و اسراییل در سفر آینده نتانیاهو به واشنگتن که دوشنبه آینده انجام خواهد شد گفت‌وگو کنند.
بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این باره گفت: در این دیدار به طور قطع درباره پیشرفت همکاری‌های امنیتی ما و همین‌طور ایران از لحاظ اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و هم‌چنین از منظر نگرانی‌های مشترک ما در خصوص فعالیت‌های ایران، گفت‌وگو خواهد شد.
وی افزود: اوباما و نتانیاهو هم‌چنین درباره روابط اسراییل و فلسطینی‌ها و اوضاع امنیتی در غزه و کرانه باختری رایزنی خواهند کرد.
رودز در ادامه گفت: دو طرف به بحث درباره سایر مسائل منطقه‌یی، شامل اوضاع سوریه نیز خواهند پرداخت.
به گزراش اسپوتنیک، هرچند آمریکا و اسراییل دو هم‌پیمان نزدیک محسوب می‌شوند، نتانیاهو یکی از مخالفان توافق هسته‌ای است که در ماه ژوییه در وین میان ایران و گروه ۱+۵ حاصل شد. این مخالفت‌های وی موجب بروز اختلافاتی میان واشنگتن و تل‌آویو شده و روابط میان آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است. نخست‌وزیر اسراییل پس از حصول این توافق تلاش کرد تا با استفاده از نفوذ خود در آمریکا مانع از اجرای برجام شود اما تلاش‌های وی سرانجامی نداشت و این توافق هم‌اکنون وارد مرحله اجرا شده است.
ارسال دیدگاه