کد خبر : 5094

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ زمان : ۷:۰۰

گزارش شنیدنی از حرکت خود جوش در غرب برای انتشار نامه رهبری

زمانی که به دکتر فرانسیس بویل استاد دانشگاه و وکیل برجسته آمریکایی تماس گرفتم تا از طریق او متوجه شوم که آیا نامه رهبر معظم انقلاب به دست او رسیده یا خیر، متوجه شدم که او مدت‌ها قبل این نامه را مطالعه کرده. نوار متأسفانه بیشتر نظام آموزشی به‌ویژه آموزش دانشگاهی در امریکا، تحت کنترل […]

زمانی که به دکتر فرانسیس بویل استاد دانشگاه و وکیل برجسته آمریکایی تماس گرفتم تا از طریق او متوجه شوم که آیا نامه رهبر معظم انقلاب به دست او رسیده یا خیر، متوجه شدم که او مدت‌ها قبل این نامه را مطالعه کرده.

نوار

متأسفانه بیشتر نظام آموزشی به‌ویژه آموزش دانشگاهی در امریکا، تحت کنترل و سلطه صهیونیست‌ها قرار دارد. شما باید از این مسیر خارج شوید تا قرآن را مطالعه کنید و درباره زندگی پیامبر اطلاعات به دست بیاورید.

من قدردانی می‌کنم از تلاش آیه آ… برای عبور از موانع و جستجوی برای پیدا کردن افرادی در اروپا و امریکا که اعتقاد و اراده دارند.

نامه‌ایه آ… به نظر من، نامه‌ای صادقانه، از روی محبت و فکر باز ایشان است. این کاملاً با ادبیاتی که شخصیت‌های دیگر جهان ازجمله اوباما به کار می‌برند متفاوت است… دراین‌باره چه می‌توانیم بگوییم!

 

بسیاری از مسلمانان، برای رساندن این پیام امکانات شخصی خود را به کار گرفته‌اند. این‌یکی از مسلمانان مقیم اروپا است که هزاران نسخه از نامه رهبر معظم انقلاب را با خودرو در کشورهای مختلف توزیع کرده.

نوار

// ما این را گرفتیم به ۵ زبان چاپ کردیم اونو دوتا مجله تیرماه دادیم اونجا ان‌شاءالله چاپ میشه چاپ دانشگاه بزرگ ودراون دانشگاه می‌خواهیم دست‌به‌دست به دست جوانان برسه هرچی که از دستمان برمی‌آید.//

ابراهیمی: شما شنیدم خودتون با ماشین خودتون حمل کردید این نامه‌ها را؟

// من نزدیکه ۲۰ روزه که توی راهم ۱۰ تا شهرهای آلمان رفتم ۳ تا شهر فرانسه رفتم ۲ تا شهر بلژیک رفتم فکر نمی‌کردم آنقدرآدم توجه می‌کنند و می‌گیرند ومی‌خواهندبعد از من تشکر کنند و من در این فکر نبودم.//

ابراهیمی: ان‌شاءالله برنامه آینده تون چیه؟ کدوم شهرها می‌روید؟

// دوتا شهرهلند است یکی هست اسمش لندینه یک دانشگاه خیلی بزرگ داره یکی‌اش اوتریخته اونهم یک دانشگاه بزرگ داره.//

 

گروه متشکل از ایرانیان و دیگر مسلمانان مقیم هلند، نمونه‌ای دیگر از تلاش برای رساندن پیام اسلام و قرآن به جوانان غرب است.

نوار

// شاید براتون عجیب باشه اولین باری که اروپا احساس می‌کنم الآن خوشحال‌اند که من اینجا هستم خدا شاهده //

ابراهیمی: چرا؟

// اصلاً خیلی توفیق بزرگیه برای این نامه آدم بتوانه اینجا درست‌کار کنه //

ابراهیمی: تیمتان چندنفره هست؟

// ۶ نفر بعد که بقیه شنیدند از عزیزان دانشجو بقیه قرار شد ان‌شاءالله اونها هم بپیوندند با گل برویم تقدیم کنیم دانشگاه‌های مختلف شهرهای مختلف حالا این دفعه ان‌شاءالله یک برگه‌های دیگه ای درست کردیم که قرار شد بچه‌ها پشت ماشین‌ها بچسبانند چند تا لینک را فقط لترفورید خیلی بزرگ که هرکسی این سایت را می‌بینه کنجکاو می‌شوند تا می‌زنند لترفورید دیگه اطلاعات بعدی را به سایت‌های خوبی می‌رسند.

 

دکتر مروج، حدود ۶۰ سال است در دانشگاه‌های امریکا تدریس می‌کند. این استاد ایرانی، نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و امریکا را در قالب یک کتاب منتشر کرده. او در انتظار حمایتی است که بتواند صدها نسخه از این کتاب را میان نخبگان و مراکز تصمیم‌گیری در ایالات‌متحده توزیع کند.

نوار

مروج: من تعجب می‌کنم که این کتاب را پخش نکردند.

ابراهیمی: کی نکرد آقای دکتر؟

مروج: دولت ایران که پخش بکنه من نمی‌دانم دلیلش چیه این‌ها خیلی مشغول‌اند مشغول کاردیگه هستند ولی فکرمی‌کنم هیچ کاردیگه مهم‌تر نیست هنوز کسی نیامده از دولت ایران که کمک بکنه که ما اینو پخش بکنیم.

 

این استاد هشتادساله دانشگاه‌های امریکا، اصرار دارد پیام و اندیشه‌های رهبر انقلاب به نخبگان و جامعه غربی برسد.

نوار

// من ان‌شاءالله یک نفر کمک بکنه که من بتوانم تو در دانشگاه‌ها پخش بکنم برای روزنامه‌های مختلف مثلاً نیویورک‌تایمز وباسلو … تی وی رویو کلیسا و جاهای مختلف ببینید مثلاً ۵۰۰ نفر هستند که این‌ها نماینده مجلس یا فلان هستند و این صدنفرگاونراند و وایت گاو نر استاندار وایت استاندار این‌ها مهم هستند وصدنفردرایگزنرکومونور اجرایی قاضی‌های امریکا پرفسورهای علوم سیاسی روسای دانشگاه و … من اینجا ۶۸ ساله اینجا هستم هیچ‌کس نگفته که این نامه بده یا اشتباه است تمام روزنامه گفتند آیت آ… ایرانی سعی کرده که جوان‌های ما را هدایت کنند که برای خودشان بروند قرآن را بخوانند وبفهمند اسلام چی هست.//

 

دکتر مروج، به امتیاز و ادبیات ویژه‌نامه‌ای اشاره می‌کند که تأثیرگذاری آن را دوچندان کرده.

نوار

دکتر مروج: طرز نوشتن وتفکرآیت‌الله نه‌تنها با منطق و استدلال با عدل و با مطلب ومهرخیلی با محبته هر جامعه‌ای جوانان این‌ها آینده و آرزوی من خیلی ازلحاظ دیپلماسی این کار آقای خامنه‌ای شاهکار بوده فقط سؤال کرده شما خودتان بروید قرآن و اسلام را بخوانید و ببینید چیه و وظیفه من از یک استاد آمریکایی که ۵۶ سال اینجا درس دادم برای مردم امریکا اجازه بدهند که اینوبخوانند این‌ها باید بفهمند که آیت‌الله نه‌تنها یک عالم منطق الهیات و فلسفه واموراجتماعیه ولی ازلحاظ صلح و کمک به مردم جهان به نظر کرامت مذهبی داره.

 

نامه رهبر انقلاب، جامعه غرب را هدف قرار داده تا باورهای آنان را درباره اسلام، قرآن و مسلمانان تغییر دهد، اگر حالا دیگران وظیفه خود را برای رساندن این نامه انجام دهند.

.

منبع: رادیو ایران

ارسال دیدگاه