کد خبر : 529159

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ زمان : ۶:۰۹

گروه چچنی های داعشی در مسکو دستگیر شدند

«رمضان قادراف» دیروز (جمعه) در شبکه اجتماعی نوشت: ۲۰ جوان چچنی بازداشت شده به گروزنی پایتخت چچن منتقل شدند. وی افزود: دستگیر شدگان در آپارتمانی در مسکو به عنوان محل ویژه اعزام افراد اجیر شده برای پیوستن به داعش گرد آمده بودند و این احتمال وجود دارد که از این مکان یک بار دیگر نیز […]

«رمضان قادراف» دیروز (جمعه) در شبکه اجتماعی نوشت: ۲۰ جوان چچنی بازداشت شده به گروزنی پایتخت چچن منتقل شدند.
وی افزود: دستگیر شدگان در آپارتمانی در مسکو به عنوان محل ویژه اعزام افراد اجیر شده برای پیوستن به داعش گرد آمده بودند و این احتمال وجود دارد که از این مکان یک بار دیگر نیز استفاده شده و یک گروه به داعش پیوسته است.
قادراف گفت: در گفت وگوی حضوری با بازداشت شدگان، معلوم شد که آنان فریب خورده اند و نمی دانند چه سرنوشتی در انتظارشان است و باید مرتکب چه اقداماتی شوند و همچنین آگاهی ندارند که تمامی این گروه های تروریستی زیر چتر حمایتی غرب قرار دارند و طرح داعش علیه مسلمانان هدف گیری شده است. 
وی خاطرنشان کرد: داعش ، توسط سازمان های اطلاعاتی غرب طراحی شده است، این گروه و دیگر گروه های تروریستی فعال در سوریه و عراق برای پیشبرد طرح های ضداسلامی آمریکا و غرب فعالیت می کنند.
براساس گزارش های انتشار یافته، بیش از دو هزار شهروند روسی در صفوف تروریست ها به ویژه داعش در سوریه و عراق می جنگند که بیشتر آنان از جمهوری های قفقاز روسیه از جمله چچن هستند و گردان معروف به «چچنی های داعشی» از مخوف ترین واحدهای تروریستی در سوریه است.
چند روز قبل نیز دو زن داعشی از جمهوری های قفقاز روسیه در مسکو زندانی شدند.
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان هفت کشور اردوگاه ضد سوری همراه رژیم صهیونیستی ۵ سال پیش با هدف سرنگونی حکومت بشار اسد برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند که براساس اعلام مقامات امنیتی روسیه شهروندانی از ۱۰۰ کشور در صفوف تروریست ها به ویژه داعش در عراق و سوریه می جنگند.

ارسال دیدگاه