کد خبر : 524800

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۸:۰۰

گردشگری‌ گران

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، برای بررسی هزینه بالای گردشگری در کشور باید عوامل تشکیل‌دهنده قیمت تورها را بررسی کرد؛ دراین میان حمل و نقل، اقامت، پذیرایی و راهنمای تور عوامل اصلی است، البته یکسری هزینه متفرقه و هزینه شرکت‌های تشکیل دهنده تور را نیز باید در نظر گرفت. نرخ خدمات گردشگری در […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، برای بررسی هزینه بالای گردشگری در کشور باید عوامل تشکیل‌دهنده قیمت تورها را بررسی کرد؛ دراین میان حمل و نقل، اقامت، پذیرایی و راهنمای تور عوامل اصلی است، البته یکسری هزینه متفرقه و هزینه شرکت‌های تشکیل دهنده تور را نیز باید در نظر گرفت.

گردشگری‌ گردشگری‌ گران

نرخ خدمات گردشگری در کشورمان خیلی بالاست برای نمونه گردشگران بیشترین هزینه را برای اسکان می پردازند، چون به علت نبود رقابت بین هتل ها خدمات آنها گران ارائه می شود، برای نمونه در اهواز فقط یک هتل ۴ ستاره وجود دارد یا در شهر اصفهان نیز فقط یک هتل ۵ ستاره به گردشگران خدمات می دهد، بنابراین چنانچه آنها خدمات نامناسبی هم ارائه کنند، گردشگر انتخاب دیگری ندارد. گران بودن خدمات هتل ها شاید به این دلیل است که ما سال هاست صنعت هتلداری را لوکس دیده ایم. نباید فراموش کرد هتلداری جزئی از بدنه سفر، آرامش و کیفیت زندگی است، زیرا اگر شهروندان نتوانند براحتی سفر کنند کیفیت زندگی آنها دستخوش تغییر شده و به افسردگی مبتلا خواهند شد. این در حالی است که افسردگی شهروندان هزینه بیشتری به کشور تحمیل می کند.

هزینه حمل و نقل نیز برای گردشگران بالاست؛ مثلا کرایه اتوبوس روزی ۸۰۰ هزار تومان است البته باید به این رقم ۳۰۰ هزار تومان نیز بابت هزینه راننده و شاگرد اتوبوس را اضافه کرد. علاوه بر این، اکنون یک شرکت حمل و نقل گردشگری در کشور وجود ندارد و تمام خودرو ها در این حوزه میان راهی هستند. در کنار این باید به نرخ راهنمایان گردشگری نیز پرداخت که روزانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. همه این شرایط سبب شده سفر گردشگران ایرانی به شهرهای توریستی ترکیه ارزان تر از یک تور داخلی تمام شود ،بنابراین آنها ترجیح می دهند به جای سفر های داخلی به این کشور سفرکنند.

ابراهیم پورفرج

رئیس جامعه تورگردانان کشور

منبع : جام جم آنلاین
ارسال دیدگاه