کد خبر : 524472

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ زمان : ۲۲:۰۰

کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

مصاحبه آیت الله هاشمی با هفته نامه «طلوع صبح» ، واکنش های متفاوتی را موجب شد ؛ اما مهمترین این بازتاب و واکنش ها ، اظهارنظر برخی در مورد این سخن آیت الله هاشمی بود که «تا پیش از انقلاب در کوچه های رویستایشان می گشتند، حالا امروز انقلابی شده اند» این واکنش ها از سوی گروهی […]

مصاحبه آیت الله هاشمی با هفته نامه «طلوع صبح» ، واکنش های متفاوتی را موجب شد ؛ اما مهمترین این بازتاب و واکنش ها ، اظهارنظر برخی در مورد این سخن آیت الله هاشمی بود که «تا پیش از انقلاب در کوچه های رویستایشان می گشتند، حالا امروز انقلابی شده اند»
این واکنش ها از سوی گروهی معدود و محدود از جریان دلواپس ، شکل و شمایلی متنوع داشت ، از توهین و تمسخر و تفاسیر عجیب و غریب تا ایجاد کمپین های نامفهوم آنهم با سواستفاده از معصومیت روستاییان عزیز، و انتشار بیانیه از گروه ها و جبهه های یک شبه ساخته شده ، همه و همه ، به طور خاص به همان تک جمله ی آیت الله واکنش نشان می دادند.

اما ماجرا چه بود؟
وقتی آیت الله سخن از کسانی به میان آورد که امام (ره) را درک نکرده اند، از ایشان پرسیده شد: «آیا شما اساساً اینها را انقلابی میدانید؟» که پاسخ داد: «فرق میکنند. بعضیهایشان انقلابی بودند و وقتی که سختگیری های حکومت زیاد شد، دیگر ادامه ندادند. بعضیها هم اصلاً آن موقعها نبودند و در کوچه های روستاهایشان میگشتند. ولی الان آمدهاند و انقلابی شده اند»
سخنی بغایت واضح و آشکار که نیازی به تفسیر و تاویل و در نهایت تهدید و تشکیل کمپین های بی مزه ندارد! هاشمی به کسانی اشاره می کند که در ایام انقلاب، از ترس مبارزه ، حتی حاضر نبودند از کوچه های شهر و روستایشان خارج شوند و سعی می کردند به جای حضور در مراکز مبارزه مانند حوزه علیمه قم، به حواشی شهرها پناه ببرند که از گزند ساواک و شاه بدور باشند ؛ چندان که برخی در ایام دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان اسلام، از ترس بمب و موشک به روستاها پناه برده بودند.
هاشمی معتقد است عده ای به جای مبارزه، در روستای خود مشغول کارهای خود بودند ، کجای این سخن توهین آمیز است؟ آیا هاشمی که خود روستایی و روستازاده است، گفته روستایی بودن، مذموم است؟ این درحالیست که هاشمی خود در خاطرات و مصاحبه هایش مکرراً از روستایی و کشاورز بودن خانواده اش سخن گفته و با افتخار به آن اشاره کرده است.
او می گوید «آنانی که چنین می کردند ، امروز مدعی انقلاب شده اند»! سخن این است ، ایا از این دست افراد – که کم هم نیستند – نمی شناسیم؟ آیا کسی با چنین سخنی مخالف است؟ یا چون هاشمی آن را بر زبان آورده ، برخی چنین عصبانی شده اند؟
با این اوصاف، ادعای «تمسخر» و یا «دهاتی خواندنِ» منتقدان از زبان آیت الله هاشمی در این مصاحبه ، آن هم در شرایطی که هاشمی خود یک روستایی و روستازاده است و بدان افتخار نیز می کند، اما آنقدری مضحک است که تنها از اذهان بیمارِ روان‌گسیختگانی بر می آید که عطشِ «دیده شدن» و «جدی گرفته شدن» دارند، اما باز هم از بدحادثه باید گفت جدی گرفته نخواهند شد! گوآنکه منهای برخی انتقادات، بودند منتقدانی که از سرِ درد و علاقه به انقلاب، مطالبی را متذکر شدند که شاید سخن آنان نیز «به حق» اما از سر «عدم فهم دقیق جملات و کلمات» بود.
این واکنش ها امام نشان داد که برخی مخالفان آیت الله، برای حمله به او چندان به محتوای بهانه نمی اندیشند! بلکه به دلیل ناراحتی از برخی سخنانش ، ترجیح می دهند با روش های خاص، بخشی از سخنان او را برجسته کنند و با جعل و القای دروغ، بهانه ای برای حمله به او مهیا کنند! گویی هاشمی حتی در مورد دیوار خانه اش هم سخن کند ، برخی اگر چیزی نیابند، به بهانه ی دفاع از دیوارها ، کمپین حمله به او راه اندازی خواهند کرد.

یک کمپین بی مزه!
تصاویر زیر کاملا مشخص است! فرد یا افرادی، متنی تحریف شده از سخنان آیت الله هاشمی را پرینت گرفته، و در دست برخی روستائیان عزیز و بی اطلاع از فضای سیاسی کشور گذاشته و  حتی از سو استفاده از کودکان نیز نگذشته است!
اما نکته جالب اینجاست که درتمامی عکس ها ، کاغذِ کپی ای دیده می شود که به خاطر اشکال در کارتریج پائین آن سیاه است و متن با یک فونت نوشته شده است!
با این احوالات، می توان به سادگی این نکته را فهم کرد که آنهایی که چنین برداشت های شاذی را در جامعه مطرح می کنند ، به روستایی ها توهین می کنند نه هاشمی که طعنه ای سیاسی و اکلاً واضح به انقلابی نماها زده است.

105034 745 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

105036 620 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

105037 673 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

105038 297 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

105035 502 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

105039 337 کمپین عجیب علیه هاشمی رفسنجانی

منبع : انتخاب
ارسال دیدگاه