کد خبر : 1290

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۵ زمان : ۴:۳۱

۱۲ کلید طلایی برای خوشبخت شدن

آیا به شما خوش می‌گذرد؟ خوشبخت هستید؟ آیا هرگز وقتی که مشغول کار هستید، هیجان‌زده می‌شوید؟ آیا هر روز صبح سرحال و شاداب از خواب بر می‌خیزید؟ شاید بگویید: ” مگر کارکرن هم لذتی دارد تا کسی را به هیجان آورد؟ وقتی آدم مشغول کارکردن است باید اخمهایش را در هم کند و جدی باشد.” […]

آیا به شما خوش می‌گذرد؟ خوشبخت هستید؟ آیا هرگز وقتی که مشغول کار هستید، هیجان‌زده می‌شوید؟ آیا هر روز صبح سرحال و شاداب از خواب بر می‌خیزید؟

شاید بگویید: ” مگر کارکرن هم لذتی دارد تا کسی را به هیجان آورد؟ وقتی آدم مشغول کارکردن است باید اخمهایش را در هم کند و جدی باشد.” یا بگویی: “وقتی در حال کار جدی هستم، مردم بیشتر روی من حساب می‌کنند.”

اما بهتر است بدانید با این تفکرات، استرس، اضطراب، افسردگی، نگرانی، و فشار روحی را برای خود به ارمغان می‌آورید. رفع‌کردن مشکلات با جدی‌تر شدن، فقط مانند تعمیر یک کامپیوتر با چکش است. هرچه بیشتر سعی کنید، کم‌تر به نتیجه می‌رسید.

how to live a happy life1 300x200 ۱۲ کلید طلایی برای خوشبخت شدن

کلیدهای طلایی برای خوشبخت شدن

 

۱۱ راه برای خوشبخت شدن

اگر سعی کنید در زندگی زیاد سخت‌گیر و جدی نباشید، ناخودآگاه مشکلات‌تان را واضح‌تر می‌بینید و انرژی کافی برای حل آن‌ها خواهیدداشت و مشکلات راحت‌تر حل می‌شوند و مردم هم با شما همکاری خواهندکرد؛ طول عمرتان بیشتر و موفقیت‌تان چندبرابر می‌شود.

برای خوشبخت شدن، یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید و به نتیجه‌ی دلخواه برسید.

۱- عمداً از یک کاه، کوهی نسازید و یک مشکل کوچک و ناچیز را بزرگ جلوه ندهید.

از خود بپرسید: ایا جدی‌شدن و سخت‌گرفتن در مورد این مسأله، باعث حل آن خواهدشد و وضعیت را بهتر خواهدکرد؟

۲- به نکات مثبت توجه کنید. مثلاً درمورد یک تصویر از خود سؤال کنید: چه چیز خوبی در این تصویر وجود دارد؟ دیگه چی خوبه؟ دیگه چی؟

۳- یک تغییر کلی و اساسی در نظر بگیرید. چرا دوباره به دانشگاه نروید؟ چرا به یک شهر دیگر نقل مکان نکنید؟ چرا بازنشسته نشوید و شغل خود را تغییر ندهید؟

۴- از خود بپرسید: ایا وقتی که توی رخت‌خواب مرگ خوابیدید درست است در مورد فلان مسأله جدی باشید و سخت بگیرید؟

۵- یک بازی سخت و پیچیده بهتر از بیکارنشستن و کارنکردن است. بنابراین تصور کنید مشکلاتتان پایانی ندارد. مثلاً مشکلات خانوادگی‌تان بسیار زیاد است و شما در حل‌کردن آن بسیار جدی هستید. از خود بپرسید: اگر اصلا خانواده‌ای نداشتم چه می‌شد؟ یا مثلاً اگر در ارتباط با پول و یا کار خود گرفتار هستید از خود بپرسید: اگر اصلا پول نداشتم یا بیکار بودم، چه می‌شد؟

۶- برای خود اهداف بزرگ در نظر بگیرید و با فکرکردن، بیشتر و بیشتر فکرکردن احتمال موفق‌شدن خود را افزایش دهید.

۷- از انجام کاری که شما را بیش از اندازه جدی و سخت‌گیر می‌کند منصرف شوید. برخی از مشکلات، خودبه‌خود حل می‌شوند و نیازی به سعی و کوشش شما نیست.

۸- کار خود را با مشاغل دیگر مقایسه کنید.

۹- دیگران را شاداب و سرحال کنید و به این ترتیب خودتان نیز شاداب خواهید شد.

۱۰- به راه‌حل‌های عجیب و غریب فکر کنید. ببینید عجیب‌ترین راه برای حل مشکلات‌تان چه خواهدبود؟ شاید حتی به این وسیله خنده‌تان بگیرد.

۱۱- برای یک دقیقه هم که شده خودتان را به خنگی بزنید. حتی به ظاهر خود هم نرسید و بگذارید مسخره به نظر برسید.

ارسال دیدگاه