کد خبر : 527080

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲ زمان : ۱۲:۰۰

کشف نوع جدید دایناسورها در شمال آلاسکا

ریانووستی گزارش داده پژوهشگران دانشگاه دولتی فلوریدا و دانشگاه آلاسکا در شهر فربنکس کشف جدیدی داشته‌اند که شاید باعث شود دانشمندان به تاریخ پیدایش دایناسورها به نوعی دیگر نگاه کنند. آنها استخوان های دایناسوری را پیدا کرده‌اند که در یکی از سردترین نقاط جهان و در فاصله صدها کیلومتری از جایی زندگی می کرد که […]

ریانووستی گزارش داده پژوهشگران دانشگاه دولتی فلوریدا و دانشگاه آلاسکا در شهر فربنکس کشف جدیدی داشته‌اند که شاید باعث شود دانشمندان به تاریخ پیدایش دایناسورها به نوعی دیگر نگاه کنند.

آنها استخوان های دایناسوری را پیدا کرده‌اند که در یکی از سردترین نقاط جهان و در فاصله صدها کیلومتری از جایی زندگی می کرد که تا به حال محل زندگی این حیوانات باستانی محسوب می شد.
این دایناسور را که Ugrunaaluk kuukpikensis نامیده شده و قدش بیش از ۹ متر و دارای صدها دندان بوده، در شمالی ترین نقطه آلاسکا پیدا کرده اند. کشف دانشمندان آمریکایی باعث خواهد شد کارشناسان به تاریخ پیدایش دایناسورها به شکل جدیدی بنگرند. بقایای نوع جدید دایناسور حاکی از آن است که برخی از انواع این جانور باستانی احتمالا در مناطق سردسیر زندگی می کردند.
دایناسور کشف نوع جدید دایناسورها در شمال آلاسکا
منبع : پایگاه خبری آفتاب
ارسال دیدگاه