کد خبر : 518452

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ زمان : ۱۱:۰۲

کشف سیاره ای جدید شبیه به زمین

صراط : دانشمندان ناسا در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کردند: کارشناسان رصد ستارگان در ناسا با استفاده از تلسکوپ کپلر موفق به کشف سیاره ای جدید، تقریباً شبیه به زمین در خارج از منظومه شمسی شدند. این دانشمندان با اشاره به قرارگرفتن سیاره کشف شده جدید در فاصله ۱۴۰۰ سال نوری از زمین، افزودند:  اعتقاد بر […]

صراط : دانشمندان ناسا در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کردند: کارشناسان رصد ستارگان در ناسا با استفاده از تلسکوپ کپلر موفق به کشف سیاره ای جدید، تقریباً شبیه به زمین در خارج از منظومه شمسی شدند.
این دانشمندان با اشاره به قرارگرفتن سیاره کشف شده جدید در فاصله ۱۴۰۰ سال نوری از زمین، افزودند:  اعتقاد بر این است که این سیاره حدود ۶۰ درصد از زمین بزرگتر باشد.
تلسکوپ کپلر تاکنون هزار جرم آسمانی را که حدس زده می‌شود سیاره‌هایی مشابه کره زمین باشند کشف کرده است. به این ترتیب شمار سیاره‌های شناسایی شده به نسبت قبل دو برابر شده است. اندازه ده مورد از این سیاره‌ها به کره زمین بسیار نزدیک است.
ادامه فعالیت و کشفیات تلسکوپ کپلر اهمیت ماموریت علمی ناسا برای پاسخ‌گویی به سوالات حیاتی در مورد جایگاه ما در کل فضا را به خوبی نشان می‌دهد.

ارسال دیدگاه