کد خبر : 5052

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ زمان : ۷:۲۷

کشف بزرگ‌ترین مین جهان در عراق

نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی موسم به «الحشد الشعبی»، در جریان پاکسازی مناطق آلوده به مین‌های کار گذاشته شده به دست گروه تروریستی داعش توانستند در مسیر شهر تکریت بزرگ‌ترین مین زمینی را خنثی کنند. در ادامه شکست‌های پی در پی گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف عراق، تروریستهای داعش در حین عقب‌نشینی […]

نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی موسم به «الحشد الشعبی»، در جریان پاکسازی مناطق آلوده به مین‌های کار گذاشته شده به دست گروه تروریستی داعش توانستند در مسیر شهر تکریت بزرگ‌ترین مین زمینی را خنثی کنند.

در ادامه شکست‌های پی در پی گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف عراق، تروریستهای داعش در حین عقب‌نشینی و به منظور کند کردن پیشروی نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی، صدها بمب و مین و تله انفجاری را در جاده‌ها، معابر، کوچه‌ها و منازل مردمی که به دلیل حضور داعش در این منطقه مجبور به مهاجرت شدند، نصب کرده‌اند.

 278600 492 کشف بزرگ‌ترین مین جهان در عراق

ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی در ادامه پاکسازی شهرها و مناطق آلوده از گروه تروریستی داعش، عملیات بزرگی را از روز سه‌شنبه در جهت پاکسازی شهر تکریت آغاز کرده است.
روز گذشته استاندار استان صلاح دین عراق اعلام کرد که حدود ۵۰۰۰ هزار نفر از نیروهای مردمی عراق به همراه تجهیزات بسیار زیادی وارد استان شده‌اند و آماده آغاز پاکسازی مناطق مختلف استان به خصوص شهر تکریت هستند.

278601 330 کشف بزرگ‌ترین مین جهان در عراق

یکی از عوامل کند شدن عملیات نیروهای عراقی در جهت پاکسازی مناطق مختلف کار گذاشتن هزاران مین توسط گروهک تروریستی داعش در جاده ها و شهرهای تحت سیطره آنهاست؛ به همین دلیل نیروهای عراقی قبل از انجام عملیات، مجبور به پاکسازی و خنثی‌سازی مناطق مختلف آلوده به می شود.

.

منبع : پارسینه

ارسال دیدگاه