کد خبر : 529375

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۲۰:۰۰

کشته‌شدن ده‌‌ها تروریست داعشی در حومه حلب

منابع سوری از هلاکت ده‌ها تروریست تکفیری در حومه حلب، اقدام گروهک داعش در اعدام ۲۰۰ عضو خود در پی تلاش آنها برای فرار و ادامه عملیات ارتش در مناطق دیگر خبر دادند. نیروهای ارتش سوریه در  ادامه عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی مسلح در حومه لاذقیه، حومه حلب، دیرالزور و الحسکه، شماری از اعضای […]

منابع سوری از هلاکت ده‌ها تروریست تکفیری در حومه حلب، اقدام گروهک داعش در اعدام ۲۰۰ عضو خود در پی تلاش آنها برای فرار و ادامه عملیات ارتش در مناطق دیگر خبر دادند.

نیروهای ارتش سوریه در  ادامه عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی مسلح در حومه لاذقیه، حومه حلب، دیرالزور و الحسکه، شماری از اعضای این گروه‌ها را کشتند.

یک منبع نظامی گفت نیروهای ارتش به طور کامل روستا و کوه غمام در حومه شمالی لاذقیه را پاکسازی کردند.عملیات نیروهای ارتش علیه مخفیگاه‌های گروه‌های تروریستی تکفیری در این مناطق همچنان ادامه دارد.

این منبع افزود یگان‌های ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی همچنان به پیشروی در حومه شمالی لاذقیه ادامه می‌دهند به طوری که با نابودی آخرین کانون‌های تروریستی در روستا و کوه غمام، این مناطق به طور کامل از لوث تروریست‌ها پاکسازی شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه با در پیش گرفتن تاکتیک‌های نظامی متناسب با ماهیت جغرافیایی منطقه‌ای که گروه‌های تکفیری وابسته به جبهه النصره از این مکان برای حملات موشکی و خمپاره‌ای به شهر لاذقیه استفاده می‌کردند،این منطقه را آزاد کردند.

همچنین در عملیات نیروهای ارتش علیه کانون‌ها و مخفیگاه‌های تروریست‌ها در دیرالزور، دست‌کم ۳۵ داعشی کشته شدند.

منابع میدانی به سانا گفتند یک یگان از نیروهای ارتش در یک عملیات پیشدستانه علیه تجمعات تروریست‌های داعشی که برای نفوذ به مناطق امن از سمت محله العمال برنامه ریزی می‌کردند، دست‌کم ۲۰ نفر از آنها را کشتند و سلاح‌ها و مهماتشان را منهدم کردند.

کشته شدن ده‌‌ها تروریست داعشی در حومه حلب

از حومه شمال شرقی حلب هم خبر می‌رسد که ده‌ها تروریست داعشی در کمین محکم نیروهای ارتش گرفتار شدند و به هلاکت رسیدند.

یک منبع میدانی گفت یک یگان از نیروهای ارتش با ایجاد کمین محکم، یک گروه تروریستی وابسته به داعش را در جاده مواصلاتی روستاهای الرحمانیه و الطعانه در شمال شرقی حلب به دام انداخت که این کمین که یکی از خطرناک‌ترین خطوط کمک رسانی به گروه تکفیری داعش را هدف قرار داد به کشته شدن ده‌ها نفر از تروریست‌ها منجر شد.

به گفته این منبع، تعداد زیادی بمب حاوی ماده سی۴ با قدرت انفجاری شدید و تعداد دستگاه ارتباطی از تروریست‌ها ضبط شد.

گروه تروریستی داعش در هفته گذشته متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین در منطقه السفیره شده بودند، چرا که نیروهای ارتش با نفوذ آنها به روستای ام  الجناین و مزارع منطقه مقابله کرده و ده‌ها نفر از آنها را کشتند.

یک منبع نظامی هم از انهدام چند خودروی تروریست‌های داعشی در اطراف دانشکده هوایی در ۴۰ کیلومتری شرق حلب خبر داد.

به گفته این منبع، عملیات نیروهای ارتش علیه تجمعات و تحرکات تروریست‌های داعشی در شرق شهر السفیره در حومه شرقی حلب به کشته شدن شماری از آنها منجر شد.

این منبع افزود یگان‌هایی از ارتش سوریه، مخفیگاه‌های گروه‌های تروریستی در حریتان، الشامر و تله الشوایا را به شدت گلوله‌باران کردند که به کشته و زخمی شدن شماری از تروریست‌‌ها و انهدام جنگ افزارهای آنها منجر شد.

به گفته این منبع، عملیات ارتش سوریه علیه کانون‌های گروه‌های تکفیری در محله‌های کرم میسر، قاضی عسکر و الملاح حلب همچنان ادامه دارد.

عملیات مستمر ارتش سوریه در حومه جنوبی و جنوب غربی حلب به  انهدام چند مخفیگاه و خودروهای مجهز به تیربار تروریست‌های تکفیری در خان طومان، الحاضر، کفرحلب و خلصه منجر شد.

از سوی دیگر چندین مخفیگاه و تعدادی از جنگ افزارهای گروه‌های تروریستی در مناطق الشیخ احمد، المقبله، المفلسه، روستای الدکوانه و تپه التریکس در حومه شرقی حلب در حملات هوایی ارتش سوریه منهدم و شمار زیادی از تروریست‌ها کشته شدند.

کشته شدن ۵۹ تروریست داعشی در دیرالزور

منابع میدانی در دیرالزور هم گزارش دادند دست‌کم ۵۹ تروریست داعشی در عملیات نیروهای ارتش علیه مخفیگاه‌ها و کانون‌های آنها از پای درآمدند.

به گفته این منابع، یک یگان از نیروهای ارتش در عملیات خود در مزارع  المریعیه در حومه شرقی، یک مخفیگاه داعشی‌ها را منهدم کرد که در نتیجه آن ۱۵ تروریست از جمله ابواسامه تروریست تونسی و شماری از تروریست‌های چچنی به هلاکت رسیدند.

داعش ۲۰۰ عضو خود را اعدام کرد

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، گروه تروریستی داعش اخیرا بیش از ۲۰۰ عضو خود را به اتهام تلاش برای جدایی و فرار اعدام کرد.بیشتر این مزدوران چچنی بودند.

همچنین ۲۴ تروریست داعشی از جمله ابوخباب تروریست سعودی‌الاصل در حملات ارتش به یکی از مقرهای گروهک تکفیری داعش در محله المطار القدیم دیرالزور کشته شدند.

خبر دیگر این‌که جنگنده های ارتش سوریه تعدادی از مخفیگاه‌ها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعشی را در الحمیدیه، الحویقه، روستای الجفره و شمال شهر الموحسن منهدم کردند که به کشته شدن شماری از اعضای گروهک تکفیری منجر شد.

نیروهای ارتش سوریه که همچنان از فرودگاه نظامی دیرالزور محافظت می‌کنند، طی روزهای گذشته حملات تروریست‌های داعشی به اطراف فرودگاه با چند خودرو از جمله تانک بمب‌گذایر شده را خنثی کرده‌‌اند.

اوضاع میدانی حومه السویداء

یک منبع نظامی در حومه السویداء گفت چند یگان از ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی در عملیات متمرکزی علیه مخفیگاه‌ها و تجمعات گروه‌های تروریستی در روستای خربه الغوثه و اطراف روستای الرشیده در حومه جنوب غربی و شرقی السویداء، شماری از تکفیری‌ها را از پای درآوردند.

همچنین در حملات نیروهای ارتش به مخفیگاه‌های تروریست‌های داعشی در شرق روستای الرشیده در ۳۰ کیلومتری شرق السویداء، شمار زیادی از آنها کشته شدند.

به گفته این منبع، یک یگان از نیروهای ارتش، کانون تروریست‌ها در خربه صعد در جنوب روستای القصر در حومه شمال شرقی السویداء را منهدم کردند که به کشته و زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.

چند روز پیش هم یک مخفیگاه سرکردگان گروه تروریستی داعش در تل اشهیب و کامیون حامل تروریست‌ها در روستای القصر منهدم شد.

انهدام مخفیگاه تروریست‌ها در درعاالبلد

یک منبع نظامی در درعا از انهدام مخفیگاه تروریست‌ها در اردوگاه آوارگان در درعاالبلد خبر داد. گروه‌های تکفیری هم به هلاکت سرکرده گروه موسوم به کتیبه صقور الاسلام اعتراف کردند.

بر اساس این گزارش،‌نیروهای ارتش سوریه، کانون‌های تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری مرتبط با رژیم اسرائیل در منطقه درعاالبلد را هدف قرار دادند.

به گزارش تسنیم، منبع سوری افزود در عملیات نیروهای ارتش در روستای سهوه القمح در ۲۷ کیلومتری شرق شهر درعا، شماری از تروریست‌های جبهه النصره کشته و یا زخمی شدند.

روز گذشته نیز در عملیات نیروهای ارتش در درعاالمحطه، ده‌ها تروریست از پای درآمدند.

کشته شدن ۱۶ تروریست در حومه ادلب

منابع میدانی در حومه ادلب هم از کشته شدن ۱۶ عضو گروه‌های تروریستی تکفیری موسوم به جیش الفتح خبر دادند.

به گفته این منابع، در عملیات منحصر به فرد نیروهای ارتش علیه مواضع و  استحکامات تروریست‌های گروه موسوم به الاتحاد الاسلامی لاجناد الشام در شهرک التمانعه در جنوب شرقی شهر ادلب، ۱۶ تروریست کشته شدند.

خنثی شدن حمله جیش الفتح در شمال غربی حماه

خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش سوریه، حمله گروه‌های مسلح وابسته به آنچه جیش الفتح خوانده می‌شود، به منازل مردم در حومه السقیبلیه در شمال غربی شهر حماه را دفع کردند.

منابع میدانی گفتند نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، با تروریست‌هایی که از چهار محور حمله گسترده‌ای را آغاز کرده بودند، مقابله کردند که این درگیری‌ها به کشته و زخمی شدن  ده‌ها تروریست و فرار تروریست‌های باقی مانده منجر شد.

تروریست‌های جیش الفتح همچنان به حملات خود به مناطق مسکونی در حومه شمالی شهر حماه در تلاش برای ضربه زدن به ایستادگی و مقاومت مردم این مناطق که همچنان در کنار ارتش سوریه هستند، ادامه می‌دهند. عملیات گسترده ارتش سوریه در این مناطق تا کنون به پاکسازی بسیاری از روستاها و شهرک‌ها از لوث تروریست‌های تکفیری منجر شده است.

یک منبع نظامی سوری نیز گفت حملات هوایی ارتش سوریه به کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری در عتیق الباجره، الجدیده، دهش، ام امیه، جبالا، کفرموده، تل عاس و شهر کفرزیتا در شمال غربی شهر حماه منجر شد.

این منبع افزود همچنین تعدادی از جنگ افزارها و مواضع گروه‌های تکفیری در حملات هوایی ارتش در کباسین، ام میال و الرهجان در حومه شرقی حماه منهدم و شماری از تروریست‌ها کشته شدند.

همچنین یک یگان از نیروهای ارتش، یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری گروه تروریستی داعش را در جاده روستای تل مبیت در حومه شرقی الحسکه منفجر کردند.

این خودرو حامل مقادیر زیادی مواد منفجره بود که تروریست‌های داعشی قصد داشتند آن را در جاده روستای تل مبیت در ۱۸ کیلومتری شرق شهر الحسکه منفجر کنند.

به گفته منابع سوری، نیروهای ارتش پس از منفجر کردن این خودروی بمب‌گذاری شده با تروریست‌های داعشی درگیر شدند و شمار زیادی از آنها را کشتند و سلاح‌ها و مهمات آنها را منهدم کردند.

بر اساس گزارش سانا،‌گروه تروریستی داعش با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده و بمب‌های دست ساز، مردم مناطق مختلف الحسکه را هدف قرار می‌دهند که تا کنون ده‌ها نفر از آنها از جمله زنان و کودکان جان خود را از دست داده اند.

انهدام چند مخفیگاه تروریست‌ها در حومه حمص

در حومه حمص هم نیروهای ارتش با حمایت نیروی هوایی سوریه،‌تعدادی از مخفیگاه‌ها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعشی و تروریست‌های وابسته به گروه موسوم به حرکه احرارالشام را منهدم کردند.

یک منبع نظامی در حمص گفت یگان‌هایی از ارتش سوریه ضربات مستقیمی به محورهای تحرکات تروریست‌های داعشی در جاده تدمر البیارت و جاده عین حسین در حومه شرقی حمص وارد کردند که در نتیجه آن چند خودروی حامل تروریست‌ها منهدم شد.

روز گذشته نیز در حملات جنگنده‌های ارتش به مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های داعشی در شهرک خنیفیس در حومه تدمر و روستاهای رسم السبعه و غزیله در حومه شرقی حمص، شماری از تروریست‌ها کشته شدند.

منبع سوری همچنین از کشته شدن شماری از تروریست‌های گروه موسوم به حرکه احرارالشام در حومه تلبیسه خبر داد.
از سوی دیگر حملات هوایی ارتش سوریه به تجمعات و خودروهای تروریست‌ها در العلیانیه و اطراف ناحیه مهین و روستای حوارین در حومه حمص به کشته و زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.

گروه‌های تروریستی هم در صفحات وابسته به خود در پایگاه‌های ارتباط اجتماعی به کشته شدن شماری از اعضای خود در حومه حمص  اعتراف کردند.

جنگنده‌های ارتش روز گذشته نیز در حملات خود به مقرها و کانون‌های گروه‌های تروریستی در روستاها و شهرک‌های الغنطو،تل ابوالسناسل، الفرحانیه، تلبیسه و تیرمعله در حومه شمالی حمص، خسارت‌ها و تلفاتی به آنها وارد کردند.

منبع : خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا )
ارسال دیدگاه