کد خبر : 492104

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ زمان : ۱۱:۰۰

کسی که دوست‌تان دارد باید با محبت رفتار کند؟

سؤال : ۲۳ ساله دارم و لیسانس هستم. در حال حاضر بیکار هستم و ۲ ماه دیگر خدمت سربازی خواهم رفت. مشکل من، علاقه است که از چند سال قبل به دختر عمویم داشتم. او ۵ سال از من کوچک‌تر است. من توانایی صحبت رو در رو با او را نداشتم، روز‌ها مقابل آینه می‌ایستادم […]

سؤال :

۲۳ ساله دارم و لیسانس هستم. در حال حاضر بیکار هستم و ۲ ماه دیگر خدمت سربازی خواهم رفت.

مشکل من، علاقه است که از چند سال قبل به دختر عمویم داشتم. او ۵ سال از من کوچک‌تر است. من توانایی صحبت رو در رو با او را نداشتم، روز‌ها مقابل آینه می‌ایستادم و با او می‌زدم. متأسفانه ارتباط ما با خانواده عمویم بسیار کم و محدود بود و من نمی‌توانستم حرفم را به او بگویم. بالاخره با نوشتن نامه و ارسال آن از طریق خواهرم از او جواب خواستم. قبلاً باید بگویم که به خواستگاری نرفتم چون آمادگی ازدواج را نداشتم. اما دخترعمو نامه را از خواهر نگرفته و گفت من مشکلی با برادر و در کل برای گرفتن جواب قطعی با ۱ با پدر و مادر صحبت کند.

و در حال حاضر شرایط ازدواج را ندارم. اما فکر خیلی شدیدی وجودم را فرا گرفته است و آن اینکه او که به چه دلیل حرف خودش را به من نگفت و رفتارش بعد از آن ماجرا با ما سرد شد. اگر او دوستم دارد باید با محبت‌تر رفتار کند. او با رفتارش تمام درهای امید را به رویم بسته است.

از شما می‌پرسم که آیا باید به این رابطه احساسی ادامه دهم و دنبال راهی برای نزدیک شدن به او باشم یا او را فراموش کنم. دیگر این که کار مرا عاقلانه ارزیابی می‌کنید یا نه و آیا این شیوه می‌تواند خوشبختی در پی داشته باشد یا نه.

 

پاسخ :

فرزند عزیزم، شما که تحصیلات عالیه دارید و به خوبی به دنبال راه‌های منطقی برای آینده خود هستید و ان‌شاءالله ۲ ماه دیگر به سربازی خواهید رفت، چرا با عجله راه خود را گم کرده و یا بهتر بگویم انتخاب کرده‌اید. به باور من، شما باید قدری به خود متکی باشید و با اعتماد به نفس گام بردارید که دخترهاعموی شما آرزو کند که شما روزی از وو خواستگاری کنید نه آنکه بترسید و یا ناراحت باشید که چرا نامه شما را نپذیرفته است. دلیل آن را خودش گفته است و لازم است و با فکرهای بد و منفی نسبت به خود دوری بکنید. دلیل آن ترس از پدر و مادرش است و به‌عبارت‌دیگر رضایت آنان. اگر پدر و مادر ایشان و راضی باشند و ایشان هم راضی هستند و رضایت پدر و مادر ایشان زمانی فراهم می‌شود که شما سربازی رفته باشید و شغلی دست و پا کرده باشید. در حال حاضر نه شما آمادگی دارید و نه آنها رضایت می‌دهند. البته با رفتن به خدمت سربازی و اتمام آن و داشتن کار، شما با اطمینان بیشتر می‌توانید به خواستگاری بروید و دیگر نیازی به نامه ندارید و نه ترس‌ خواهید داشت. البته این را نیز بگویم که در حال حاضر ممکن است ایشان برای شما انگیزه باشد ولی با گذشت زمان و با داشتن کار و درآمد ممکن است شما ایشان را قبول نداشته باشید و کسی دیگر را که شرایط مطلوب‌تر و بهتری داشته باشد انتخاب کنید. به هر صورت شما با احترام و با صمیمیت به رفتارهای ایشان بنگرید و رفتارتان طوری نباشد که خدای نکرده موجب بی‌احترامی نسبت به ایشان بشود، زیرا آنچه را که سردی نامیده‌اید، ممکن است ظاهر ایشان باشد و باطن ایشان، ولی به نظر من قاطعانه و با احترام و نه با احساس! فعلاً ایشان را فراموش کنید تا ببینید آینده چگونه حرف خود را می‌زند. شاد و سربلند باشید.

ارسال دیدگاه