کد خبر : 492629

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۸ زمان : ۱۳:۰۳

کراوات برای پزشکان ممنوع

در بریتانیا گفته شد که پزشکان باید از زدن کراوات هنگام معاینه بیماران خودداری کنند زیرا کراوات سبب انتقال عوامل بیماری را می‌شود. کراوات برای بسیاری از پزشکان جزو جدانشدنی از لباس است، ولی ممکن است استفاده از آن برای بسیاری از پزشکان پایان گیرد. تحقیقات نشان داده است که کراوات، در صورتی که با […]

در بریتانیا گفته شد که پزشکان باید از زدن کراوات هنگام معاینه بیماران خودداری کنند زیرا کراوات سبب انتقال عوامل بیماری را می‌شود. کراوات برای بسیاری از پزشکان جزو جدانشدنی از لباس است، ولی ممکن است استفاده از آن برای بسیاری از پزشکان پایان گیرد.

تحقیقات نشان داده است که کراوات، در صورتی که با پوست بیمار یا زخم تماس پیدا کند، می‌تواند باکتری ها را به خود جذب کند. این باکتری ها سپس ممکن است به همین صورت به بیماران دیگر که از سوی پزشک مورد معاینه قرار می‌گیرند منتقل شود. از آنجایی که کراوات مثل سایر لباسها زود به زود شسته نمی‌شوند باکتری ها می‌توانند روی آن انباشته شوند. البته این نظر در همه جهان پذیرفته شده نیست. بسیاری از پزشکان می‌گویند راههای بسیار بهتری برای جلوگیری از گسترش میکروب وجود دارد. مثلا شستن دست ها قبل و بعد از معاینه بیمار.

ارسال دیدگاه