کد خبر : 531559

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ زمان : ۲:۰۰

کدام کشور رکورددار اعدام در جهان است؟

براساس آمارهای رسمی، تعداد کسانی که طی سال جاری میلادی در عربستان اعدام شده‌اند، ۱۴۸ تن است و این رقم نسبت به سال گذشته میلادی افزایش یافته است. وزارت کشور عربستان اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از شهروندان این کشور به اتهام قتل همسرش در منطقه “رفحاء” اعدام شد. براساس آمارهای رسمی از […]

براساس آمارهای رسمی، تعداد کسانی که طی سال جاری میلادی در عربستان اعدام شده‌اند، ۱۴۸ تن است و این رقم نسبت به سال گذشته میلادی افزایش یافته است.
وزارت کشور عربستان اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از شهروندان این کشور به اتهام قتل همسرش در منطقه “رفحاء” اعدام شد.
براساس آمارهای رسمی از وزارت کشور عربستان، تعداد اعدام‌هایی که از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا کنون در این کشور انجام شده به ۱۴۸ مورد رسیده، در حالی که این تعداد در سال گذشته ۸۷ مورد بود.
عفو بین الملل نیز در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش اعدام در عربستان، تعداد اعدامی‌ها در یک سال گذشته در این کشور را ۱۵۱ مورد و در سال گذشته ۹۰ مورد دانست.
این سازمان افزود: این تعداد از سال ۱۹۹۵ تاکنون که با ۱۹۲ مورد اعدامی به ثبت رسیده بالاترین عدد در طول این سال‌ها بوده و تعداد اعدامی‌ها در این سال‌ها هرگز از ۹۰ مورد فراتر نرفته بود.
عربستان برای جرم‌هایی چون قتل، الحاد،‌ سرقت مسلحانه و خرید و فروش مواد مخدر مجازات اعدام در نظر می‌گیرد.
منبع : خبرگزاری فرانسه
ارسال دیدگاه