کد خبر : 531234

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ زمان : ۱۴:۰۰

کتاب معاد آیت‌الله مازندرانی(ره) منتشر شد

کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت» از مجموعه آثار آیت‌‏الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب که به همت حجت الاسلام محمدعلی صالحی تدوین شده است مباحث تفسیری آیت‏‌الله صالحی مازندرانی(ره) طی ۲۴ جلسه در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۷۰ در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه […]

کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت» از مجموعه آثار آیت‌‏الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

این کتاب که به همت حجت الاسلام محمدعلی صالحی تدوین شده است مباحث تفسیری آیت‏‌الله صالحی مازندرانی(ره) طی ۲۴ جلسه در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۷۰ در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که به تفسیر ۱۴ آیه از سوره قیامت پرداختند.

کتاب «بحثی درباره معاد» درباره عناوین و موضوعات زیر است: اقوال درباره معاد، کمال انقطاع، معادباوری، ثمرات فردی و اجتماعی معادباوری، دید برزخی، امکان معاد، مسأله نوم و یقظه (خواب و بیداری)، آیاتی در رد منکرین معاد، مشکلات علمی و عملی منکرین معاد، شهوت عملی  علت انکار معاد، نمونه هایی از زنده شدن موجودات، بررسی شبهه آکل و مأکول، منازل معنوی انسان، حقیقت مرگ، یوم القیامه، نفس لوامه، چگونگی برپایی قیامت، تنها پناهگاه در قیامت، وضعیت انسان در روز قیامت، حضور و تجسم اعمال، رابطه اعمال دنیا و کیفر آخرت، نمونه هایی از تجسم اعمال و تفسیر آیاتی از سوره قیامت.

 

13940904000642 PhotoL کتاب معاد آیت‌الله مازندرانی(ره) منتشر شد

 

آیت‏‌الله صالحی مازندرانی(ره)، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و از علمای مبارز نهضت امام خمینی(ره) بود که رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت درگذشت‏شان، ایشان را از «ذخایر حوزه علمیه» و «حامیان و مدافعان صادق و صمیمی انقلاب» برشمرد.

کتاب «بحثی درباره معاد» در ۱۹۲ صفحه، قطع رقعی، دورنگ، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۷۰۰ تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.  دفتر نشر معارف پیش از این کتابهای «سفارش‌های اخلاقی» و «نکته‌های ماندگار» را از این فقیه اخلاقی و انقلابی منتشر کرده بود و به زودی آثار دیگری از این فقیه انقلابی چون «مبانی ولایت فقیه»، «پروانه‌ای گرد شمع: آیت الله صالحی مازندرانی به روایت همسر» و «ذخیره حوزه: یادنامه آیت الله صالحی مازندرانی» را منتشر خواهد کرد

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه