کد خبر : 524833

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۱۸:۰۰

کتاب جدید هری پاتر

کتاب جدید هری پاتر نوشته راولینگ به بازار آمد. اسم این کتاب «هری پاتر و دستور فونیکس» است و ۸۷۰ صفحه دارد. کتاب‌های هری‌پاتر را حتی بزرگ‌ترها هم دوست دارند. در آمریکا امروزه روان‌شناسان اصطلاحی را مطرح کردند که «بچه زندگی در بزرگسالان» نام دارد، اما این هری پاتر چیز دیگری است؛ بزرگ و کوچک […]

کتاب جدید هری پاتر نوشته راولینگ به بازار آمد.

اسم این کتاب «هری پاتر و دستور فونیکس» است و ۸۷۰ صفحه دارد. کتاب‌های هری‌پاتر را حتی بزرگ‌ترها هم دوست دارند. در آمریکا امروزه روان‌شناسان اصطلاحی را مطرح کردند که «بچه زندگی در بزرگسالان» نام دارد، اما این هری پاتر چیز دیگری است؛ بزرگ و کوچک به او علاقه‌مند است

کتاب جدید هری پاتر در اولین هفته چاپ، در ۹٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه در سرتاسر جهان به فروش رفت و حتی رکورد «حالک شکست‌ناپذیر» در آمریکا شکست. برای دستیابی به این کتاب در آمریکا و انگلستان هزاران نفر به کتاب‌فروشی‌ها هجوم می‌برند. به نوشته نیوزویک هفته اول ماه آگوست: «در روز بیستم ژوئن مردم صف کشیدند تا چاپ دسته اول فونیکس را بخرند! در اطراف دفتر نشریه نیویورک تایمز نیز مردم همه طالب هری ‌پاتر بودند اما خوش شانس ترین کتابخوان ها در ادینبورگ انگلیس زندگی می‌کردند؛ چون خالق کتاب یعنی راولینگ کتاب‌های آن‌ها را شخصاً امضا می‌کند.»

هری پاتر قطعاً جدیدترین پدیده غرب است. چهار کتاب اول راولینگ در طول چهار سال پشت سر هم بیرون آمدند؛ به طوری که وقتی چهارمی منتشر شد، سه کتاب قبلی هنوز به فروش می‌رفتند. نگارش راولینگ عالی است و داستان کتاب آخر یعنی دستور فونیکس در مقایسه با سه کتاب قبلی قابل کنترل تر بود. داستان پر از شرح جزییات و از زبان یک راوی است. در این کتاب هم یک شخصیت می‌میرد و داستان اوج می‌گیرد. راولینگ خودش اشاره کرده است که قصه‌اش با دو قتل شروع می‌شود و هری مجبور می‌شود در زیر پله‌ای برای ۱۰ سال در خانه عمویش زندگی کند. در کتاب‌های این نویسنده خشونت زیاد به چشم نمی‌خورد و همه چیز حول‌وحوش بلوغ هری ‌پاتر دور می‌زند. او مجبور می‌شود مرگ را هم تجربه کند. همچنین مجبور است از مردم یاد بگیرد بت‌های ناقص را ستایش کند.

او راه‌های بی‌رحم بودن را می‌آموزد. به نظر می‌رسد بزرگسالان این شخصیت یعنی هری پاتر را بیشتر از بچه‌ها دوست دارند. آنها شاید در این رمان کودکی خود را جستجو می‌کنند. قدرت جادو در این اثر خیلی مؤثر است.

اصلی‌ترین شخصیت در رمان، یک پروفسور زن تیره اندیش است که هری را مجبور می‌کند به راههای شر پا بگذارد.

ارسال دیدگاه