کد خبر : 524803

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۸:۰۰

کتاب تصفیه کننده آب ابداع شد

محققان آمریکایی کتابی ابداع کرده اند که با صفحات آن می توان آب آلوده را تصفیه کرد. به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، از هلث، این کتاب که ‘کتاب قابل نوشیدن’ نام دارد، دارای صفحاتی است که آموزش می دهد و بطور بالقوه موجب نجات حیات می شود. این کتاب را دکتر تری دانکویچ […]

محققان آمریکایی کتابی ابداع کرده اند که با صفحات آن می توان آب آلوده را تصفیه کرد.

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، از هلث، این کتاب که ‘کتاب قابل نوشیدن’ نام دارد، دارای صفحاتی است که آموزش می دهد و بطور بالقوه موجب نجات حیات می شود. این کتاب را دکتر تری دانکویچ محققی که دوران پسا دکتری خود را در دانشگاه کارنگی ملون آمریکا می گذراند، ابداع کرده است.
وی این کتاب را درجریان تحقیق در دانشگاه مک گیل کانادا و سپس در دانشگاه ویرجینیا کامل کرد.

کتاب تصفیه کننده آب کتاب تصفیه کننده آب ابداع شد
به تازگی تاثیر این کتاب نابود کننده میکروب که صفحات تصفیه کننده آب آلوده دارد در یک سری آزمایشات میدانی به اثبات رسیده است. محققان این خبر را در دویست و پنجاهمین نشست ملی انجمن شیمی آمریکا که هفته جاری در بوستون برگزاری شد، منتشر کردند.
صفحات داخل این کتاب قابل نوشیدن دارای لغاتی است که بر اهمیت آب پاکیزه و خطرات بیماری های ناشی از آب، تاکید می کند.
بعد از فراگرفتن مطالب این صفحات می توان از آنها برای تصفیه آب آلوده استفاده کرد.
در آزمایشات میدانی که بیش از دو جین منابع آب آلوده در آفریقای جنوبی، غنا و بنگلادش مورد آزمایش قرار گرفت، صفحات این کتاب توانستند ۹۹ درصد از باکتری این نمونه ها را از بین ببرند.
این صفحات دارای نانوذرات نقره هستند که میکروب های مضر را جذب می کنند ولی برخی از فلزات سنگین تصفیه کننده آب می توانند رد شوند؛ تمام آلاینده ها در زیر سطح اندازه گیری شده که برای آب شرب بی خطر است نگاه داشته می شوند.
این فیلترها تمام معیارهای سازمان حفاظت زیست محیطی آمریکا را برای از بین بردن باکتری و تولید آب قابل شرب، دارا است.این فیلترها می توانند چند هفته و حتی تا یک ماه دوام آورند بنابراین از تمام کتاب می توان به عنوان ابزارهایی برای تصفیه آب تمیز برای حدود یکسال استفاده کرد.
تمام کاری که برای تصفیه آب با استفاده از این کتاب باید انجام داد این است که یک صفحه از این کتاب را پاره کرد و آن را در یک نگاه دارنده ساده فیلتر قرار داد؛ سپس آب رودخانه، چاه و غیره را بر روی آن ریخت، نتیجه استخراج آب پاکیزه و نیز باکتری های مرده است.
یک صفحه این کتاب می تواند تا بیش از ۲۶ گالن آب را تمیز کند. این کتاب می تواند برای یک نفر تا چهار سال، آب تمیز ارائه دهد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه