کد خبر : 526537

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ زمان : ۰:۰۱

کتاب‌های پایه‌های پنجم و نهم جدیدالتألیف هستند

حجهالاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ کتاب‌های پایه پنجم و نهم جدیدالتألیف خواهند بود که علاوه بر این ویژه نامه‌ای را هم برای تغییر کتاب‌های این دو پایه تحت عنوان «رشد معلم» تولید کرده‌ایم که روش آموزش معکوس را تدریس می‌کند. وی ادامه داد: علاوه بر کتاب‌های جدید‌التألیف پایه پنجم […]

حجهالاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ کتاب‌های پایه پنجم و نهم جدیدالتألیف خواهند بود که علاوه بر این ویژه نامه‌ای را هم برای تغییر کتاب‌های این دو پایه تحت عنوان «رشد معلم» تولید کرده‌ایم که روش آموزش معکوس را تدریس می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر کتاب‌های جدید‌التألیف پایه پنجم و نهم برای سال تحصیلی جدید کتاب‌های راهنمای معلم جهت تدریس، تدوین شده که مجموع این کتاب ها به ۲۹ عنوان می رسد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وزارت آموزش و پرورش به نرم‌افزار «برفراز آسمان» اشاره کرد و گفت: نرم‌افزار «بر فراز آسمان» برای معلمان پایه پنجم و نهم جهت آشنایی با روش تدریس این دو پایه تولید شده است تا معلمان با آمادگی لازم سرکلاس‌ها حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه کتاب‌های جدید ‌التألیف بر اساس برنامه‌های درس ملی و همسو با سند تحول بنیادین در ۱۱ حوزه یادگیری تولید شده است، افزود: ادبیات فارسی، مهارت‌های اجتماعی، مطالعات اجتماعی، تفکر و حکمت، کار و فناوری، آموزش زبان‌های خارجی، بهداشت و سلامت، تربیت بدنی، فرهنگ و هنر ۱۱ حوزه‌ای هستند، که بر اساس کتاب‌های جدید‌التألیف تدوین شده‌اند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش وزارت آموزش و پرورش همچنین از تشکیل کارگروه‌هایی در زمینه پژوهش، کار و فناوری، فنی و حرفه‌ای در جهت تدوین برنامه ششم توسعه خبر داد.

حجهالاسلام محمدیان گفت: علاوه بر بحث‌های پژوهشی و اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه‌های درس ملی که جزء اولویت‌های این وزارتخانه در تدوین برنامه ششم توسعه است، در نظر داریم با کارگروه‌های که در این زمینه تشکیل شده است مباحثی را که در برنامه پنجم توسعه در خصوص سند تحول بنیادین مدنظر داشتیم دوباره تمدید شوند و اعتیارات آن هم اختصاص داده شود.

وی عنوان کرد: به مناسبت آغاز سال تحصیلی برخی از مدارس را با همکاری سازمان نوسازی و برخی مدارس جدید احداث کردیم تا دانش‌آموزان سال تحصیلی جدید را با این مدارس آغاز کنند.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه