کد خبر : 5812

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱ زمان : ۷:۰۰

کاهش کلسترول و رابطه آن با بیماری افسردگی

سؤال : دو سال پیش دو بار دچار سکته خفیف قلبی شدم. پزشکم همواره توصیه میکند که میزان کلسترول خونم را پایین بیاورم. ولی اخحیراً شنیدم که اگر کلسترول خون پایین باشد، احتمال ابتلا به افسردگی افزایش می‌یابد.   پاسخ : آمارها نشان می‌دهند که افرادی که میزان کلسترول خون شان پایین است بیشتر مستعد […]

سؤال :

دو سال پیش دو بار دچار سکته خفیف قلبی شدم. پزشکم همواره توصیه میکند که میزان کلسترول خونم را پایین بیاورم. ولی اخحیراً شنیدم که اگر کلسترول خون پایین باشد، احتمال ابتلا به افسردگی افزایش می‌یابد.

 

پاسخ :

آمارها نشان می‌دهند که افرادی که میزان کلسترول خون شان پایین است بیشتر مستعد ابتلا به بیماری افسردگی هستند ولی این به دان معنا نیست که الزاماً یکی باعث بروز دیگری گردد. پایین بودن غیرعادی میزان کلسترول خون در اثر پیروی از یک برنامه غذایی نامناسب رخ می‌دهد و چنین افرادی به علل متعدد و سبک و سیاق خاص زندگی شان مستعد ابتلا به افسردگی هستند. ولی در مورد شما پایین بودن کلسترول خون کاملاً به نفع شما است. از این طریق شریان‌های حیاتی بدن‌تان مسدود نمی‌گردند و در نتیجه خطر بروز سکته های بعدی در آینده کاهش می‌یابد. قطعاً پزشکتان با در نظرداشتن شما می‌تواند از بروز افسردگی جلوگیری به عمل آورد.

ارسال دیدگاه