کد خبر : 528654

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ زمان : ۱۲:۰۰

کانادا حملات هوایی در عراق و سوریه را متوقف می‌کند

«جاستین ترودو» تنها ساعاتی پس از آنکه به عنوان نخست‌وزیر جدید کانادا انتخاب شد، اعلام کرد که این کشور به حملات هوایی در عراق و سوریه پایان می‌دهد. وی که در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت در گفت‌وگوی تلفنی‌ای که باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا داشته به وی اعلام کرد که اتاوا جنگنده‌های خود را […]

«جاستین ترودو» تنها ساعاتی پس از آنکه به عنوان نخست‌وزیر جدید کانادا انتخاب شد، اعلام کرد که این کشور به حملات هوایی در عراق و سوریه پایان می‌دهد.

وی که در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت در گفت‌وگوی تلفنی‌ای که باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا داشته به وی اعلام کرد که اتاوا جنگنده‌های خود را از خاورمیانه فرامی‌خواند.

کاخ سفید پیش از این اعلام کرده بود که اوباما در تماس تلفنی با ترودو پیروزی وی در انتخابات را تبریک گفته است. در آن بیانیه به تصمیم کانادا برای توقف عملیات، اشاره‌ای نشده بود.

حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو روز سه‌شنبه با پیروزی در انتخابات به یک دهه قدرت محافظه‌کاران پایان داد. از سر گیری ارتباط با ایران و توقف عملیات هوایی در عراق و سوریه از جمله اصلی‌ترین شعارهای انتخاباتی ترودو بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، ترودو در یک نشست خبری گفت کانادا همچنان «یک عضو قدرتمند ائتلاف علیه داعش باقی می‌مانند»، با این حال او «تعهداتی که در ارتباط با پایان عملیات نظامی داده‌ایم» را برای اوباما شفاف کرده است.

ترودو می‌گوید به جای عملیات هوایی در عراق و سوریه، باید بر آموزش بیشتر نیروهای محلی تمرکز کرد. وی در مبارزات انتخاباتی اعلام کرده بود که با خروج جنگنده‌های کانادایی، این کشور اقدامات بیشتری برای تجهیز و تقویت ارتش عراق انجام خواهد داد.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه