کد خبر : 524935

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۰ زمان : ۸:۰۰

کارتر: کاش بالگردهای بیشتری را به ایران می فرستادم

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، جیمی کار‌تر، رییس جمهوری اسبق آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ مرداد گفت برای معالجه سلول‌های سرطانی که در نقاط مختلف مغز او پیدا شده است، پرتو درمانی را آغاز خواهد کرد. او در این کنفرانس خبری خیلی بی‌پرده از بیماری سرطان خود صحبت کرد و توضیح داد که به […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، جیمی کار‌تر، رییس جمهوری اسبق آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ مرداد گفت برای معالجه سلول‌های سرطانی که در نقاط مختلف مغز او پیدا شده است، پرتو درمانی را آغاز خواهد کرد.

او در این کنفرانس خبری خیلی بی‌پرده از بیماری سرطان خود صحبت کرد و توضیح داد که به چه نحوی قرار است از فعالیت‌هایش در مرکز کار‌تر بکاهد.

کار‌تر که در جمع اعضای خانواده و دوستان خود در این کنفرانس خبری حاضر شد گفت ابتدا تصور می‌شد که فقط در ناحیه کبد به سرطان مبتلا است و عمل جراحی که اوایل ماه جاری انجام شد، تمام سلول‌های سرطانی را برداشته است.

اما پس از پایان عمل جراحی تصاویر‌ام آر آی نشان دادند که در مغز او نیز بافت‌های سرطانی وجود دارد.

به گزارش رادیو فردا، رییس جمهوری اسبق آمریکا که اکنون ۹۰ ساله است، روز ۱۲ ماه اوت اعلام کرد که عمل جراحی کبد او نشان داده که سلول‌های سرطانی در قسمت‌های دیگر بدن او پخش شده ولی هنوز کاملا مشخص نیست که چه اندام‌هایی را آلوده کرده‌اند.

پزشکان معالج جیمی کار‌تر نیز در آن زمان گفتند که متناسب با کشف سلول‌های سرطانی در اندام‌های دیگر روش درمان آن را انتخاب خواهند کرد.

carter کارتر: کاش بالگردهای بیشتری را به ایران می فرستادم

پدر، برادر و دو خواهر کار‌تر همه بر اثر ابتلا به سرطان پانکراس فوت کرده‌اند. مادر او نیز به بیماری سرطان مبتلا بود. در آن زمان جیمی کار‌تر گفت که در لوزالمعده (پانکراس) او بافت‌های سرطانی دیده نشده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس یادآوری می‌کند که طی سال جاری وضعیت سلامتی و پزشکی کار‌تر به دقت زیر نظر پزشکان بوده است.

او در ماه مه امسال سفر خود برای نظارت بر انتخابات گویان را لغو کرد. سخنگوی او در آن زمان اعلام کرد که کار‌تر کمی بیمار است و جیمی کار‌تر نیز بعد‌ها گفت که به یک سرماخوردگی شدید مبتلا شده است.

اوایل ماه اوت خبر جراحی کبد کار‌تر اعلام شد. روز ۱۲ ماه اوت نیز خود او اعلام کرد که در این عمل مشخص شده که به سرطان مبتلا است.

جیمی کار‌تر که در عرصه سیاست ملی آمریکا تقریبا ناشناخته بود در سال ۱۹۷۶ با شکست جرالد فورد به پیروزی رسید و سی و نهمین رییس جمهوری آمریکا شد. اما چند بحران بین‌المللی و به خصوص موضوع تسخیر لانه جاسوسی در تهران، در انتخابات سال ۱۹۸۰ به شکست سنگین او از رونالد ریگان نامزد حزب جمهوریخواه منجر شد.

به گزارش بی بی سی، وقتی امروز در این نشست خبری از کارتر سئوال شد آیا افسوس چیزی را می‌خورد، او گفت دوست داشت بالگردهای بیشتری برای فراری دادن دیپلمات های آمریکایی در ایران می‌فرستاد. کارتر اضافه کرد در صورت موفقیت این تلاش‌ها، او برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا انتخاب می‌شد.

منبع : جام نیوز
ارسال دیدگاه