کد خبر : 526102

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ زمان : ۰:۰۱

چهار دانستنی جالب برای شما

پوست موز ۴۰۰ ساله قبلاً تصور می‌شد که موز ۱۵۰ سال پیش به انگلستان وارد شده است؛ ولی چندی پیش پوست موز را در منطقه اعیان‌نشین لندن پیدا کرده‌اند که قدمتش بیش از ۴۰۰ سال می‌رسد. البته پژوهشگران به این عقیده هستند که این موز فقط هدیه‌ای بود برای یکی از بزرگان و همچنان بر […]

پوست موز ۴۰۰ ساله

قبلاً تصور می‌شد که موز ۱۵۰ سال پیش به انگلستان وارد شده است؛ ولی چندی پیش پوست موز را در منطقه اعیان‌نشین لندن پیدا کرده‌اند که قدمتش بیش از ۴۰۰ سال می‌رسد. البته پژوهشگران به این عقیده هستند که این موز فقط هدیه‌ای بود برای یکی از بزرگان و همچنان بر این عقیده‌اند که موز ۱۵۰ سال پیش وارد انگلستان شده است.

مرغ و خروس بدون پر

پژوهشگران موفق شدند که مرغ و خروس‌های بدون پر به دنیا بیاورند!

جالب‌تر اینکه این نوع مرغ و خروس‌ها خیلی سریع از مرغ و خروس‌های معمولی رشد می‌کنند و به بازار عرضه می‌شوند.

ساخت واکسن‌های قوی از حشرات

پژوهشگران در تمام دنیا بی‌وقفه به دنبال واکسن‌های مؤثرتری هستند. چرا که باکتری‌ها روز به روز در مقابل واکسن‌های کنونی مقاوم‌تر می‌شوند. به عقیده آنها، بدون سوسک‌ها و کرم‌ها و پروانه‌ها از نظر قدرت ایمنی فوق‌العاده شگفت‌انگیز است و این امر باعث شده آن‌ها راه چاره را در سیستم ایمنی بدن آنها جستجو کنند و بدین طریق واکسن‌های مقاومی را که از ترکیبات بدن آنها است، تولید کنند.

هلی‌کوپتر تک‌نفره

دیگر درآینده نگران ترافیک نخواهیم بود. اخیراً مایک موشیرر آمریکایی، هلی‌کوپتر تک‌نفره را ساخت که بسیار مورد توجه ناسا قرار گرفت و قرار است اول از این هلی‌کوپتر در ارتش و پلیس استفاده شود. سرعت این هلیکوپتر ۱۲۰ کیلومتر در ساعت است و به راحتی می‌توان با آن مسافتی در حدود ۲۵۰ کیلومتر را بی‌وقفه و بدون نیاز به سوخت‌گیری پرواز کرد.

ارسال دیدگاه