کد خبر : 508224

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ زمان : ۱۳:۰۰

چقدر ورزش کنیم؟

محققان دریافتند که ورزش‌های ساده تأثیر بسیار مثبتی بر میزان ابتلا به چاقی و دیابت دارد. هر ۲ ساعت زمان اضافی در روز که صرف راه رفتن یا ایستادن در خانه می‌شود، شانس چاقی را ۹% و دیابت را ۱۲% کاهش می‌دهد. ۱ ساعت پیاده‌روی سریع در روز کافی است تا خطر چاقی ۲۴% و […]

محققان دریافتند که ورزش‌های ساده تأثیر بسیار مثبتی بر میزان ابتلا به چاقی و دیابت دارد. هر ۲ ساعت زمان اضافی در روز که صرف راه رفتن یا ایستادن در خانه می‌شود، شانس چاقی را ۹% و دیابت را ۱۲% کاهش می‌دهد.

۱ ساعت پیاده‌روی سریع در روز کافی است تا خطر چاقی ۲۴% و دیابت ۳۴% کاهش پیدا کند.

محققان محاسبه کرده‌اند که روی آوردن به شیوه زندگی فعال بتواند تقریباً یکسوم از احتمال ابتلا به چاقی و بیش از ۴۰% احتمال بروز دیابت جلوگیری کند. آنها این زندگی سالم را تماشای هفته‌ای کمتر از ۱۰ ساعت تلویزیون و روزانه حداقل ۳۰ دقیقه پیاده‌روی سریع در روز تعریف می‌کنند.

دکتر هو گفت: نه تنها باید مردم را به افزایش فعالیت جسمانی تشویق کنیم بلکه باید آنها را به نشستن کمتر نیست ترغیب کنیم. بخصوص برای تماشای طولانی مدت تلویزیون.

آمریکایی‌ها به طور متوسط روزی ۴ تا ۵ ساعت تلویزیون نگاه می‌کنند؛ به این ترتیب این کار عادت بیشتر مردم در میان کارهایی که با نشستن همراه است، تبدیل می‌کند. نتیجه این تحقیقات در نشریه کانون پزشکی آمریکا چاپ شده است.

ارسال دیدگاه