کد خبر : 527152

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ زمان : ۱۲:۰۰

چرا سعودی‌ها نمی‌گذارند به زائران‌مان امدادرسانی کنیم؟

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان‌ ، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسئولان عربستانی نمی‌گذارند نیروهای امدادی و پزشکان ایرانی در محل حادثه و بیمارستان‌ها حاضر شده و به حادثه‌دیدگان کمک کنند، این چه شیوه برخوردی است که مقامات عربستان در دستور کار قرار داده‌اند؟ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر با عرض […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان‌ ، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: مسئولان عربستانی نمی‌گذارند نیروهای امدادی و پزشکان ایرانی در محل حادثه و بیمارستان‌ها حاضر شده و به حادثه‌دیدگان کمک کنند، این چه شیوه برخوردی است که مقامات عربستان در دستور کار قرار داده‌اند؟

 چرا سعودی‌ها نمی‌گذارند به زائران‌مان امدادرسانی کنیم؟

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر با عرض تسلیت به مردم کشورمان بابت فاجعه تلخ امروز رمی جمرات گفت: همه زحماتی که مسئولان حج و بعثه مقام معظم رهبری برای آرامش حجاج به کار گرفته بودند، خدشه‌دار شد و داغدار شدیم.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: این اتفاق به شکلی افتاد که در تاریخ برگزاری حج بی‌سابقه بوده است. از ۹ صبح تا الان جنازه‌های زیادی از کشورهای مختلف را هنوز تخلیه نکرده‌اند و به مجروحان رسیدگی نمی‌کنند.

وی اظهار کرد: ستاد بحران از همان لحظه اول تشکیل شد و ما به همه بیمارستان‌ها مراجعه کردیم، تعجب اینکه مسئولان عربستانی نمی‌گذارند نیروهای امدادی و پزشکان ایرانی در محل حادثه و بیمارستان‌ها حاضر شوند. این چه نوع خدمت‌رسانی به حجاج و برخورد با مسئله‌ای به این مهمی است؟

قاضی عسکر با اشاره به اینکه برای جلوگیری از اضطراب بیشتر هموطنان‌مان دائما اطلاع‌رسانی می‌کنیم تا اطلاعات اشتباه منتشر نشود، گفت: امیدواریم آمار کشته‌شدگان افزایش پیدا نکند، اما همین ۹۰ نفر که در بهترین حال معنوی به لقاءالله پیوستند، مصیبت بزرگی است. با این حال سعی می کنیم تا پایان امشب این قضیه را حل کنیم.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه